Domů » Bleskovky » Xperia 10 a 10 Plus: tiskové snímky, video a kompletní specifikace

Xperia 10 a 10 Plus: tiskové snímky, video a kompletní specifikace

Sony v rámci veletrhu MWC představí novou řadu smartphonů Xperia 10. Bude se jednat o dříve spekulované modely Xperia XA3, avšak kvůli novým CinemaWide displejům s netradičním poměrem stran 21:9 zvolí japonský gigant zbrusu nové jméno. Jak budou smartphony Xperia 10 a 10 Plus vypadat, odhalují následující rendery.

Xperia 10

Menší z obou modelů dostane 5,9″ displej, díky poměru stran 21:9 bude telefon snadné uchopit jednou rukou, problematické však bude obsloužit palcem horní část displeje. Stejně tak bude telefon obtížné dostat do kapsy od kalhot, jeho čelo z ní bude patrně vykukovat. Čelo telefonu bude jedinou výraznější částí na čelní straně, ostatní rámečky budou příjemně tenké. Telefon sice nebude symetrický, díky umístění důležitých prvků nad displej však nebude nutné do panelu dělat výřezy nebo otvory.

Xperii 10 bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 630 ve spolupráci se 3 GB RAM. Interní úložiště bude mít kapacitu 64 GB a bude možné je rozšířit paměťovou kartou. Fotoaparát na čelní straně bude mít rozlišení 8 Mpx, hlavní fotoaparát na zádech bude duální v kombinaci 13 + 5 Mpx, přičemž sekundární kamerka bude sloužit pouze pro hrátky s ostrostí a hloubkou scény.

I přes poměrně velké rozměry bude kapacita baterie poměrně nízká, pouze 2 870 mAh. Dobíjet se bude USB-C konektorem, který doprovodí tradiční sluchátkový jack s podporou Hi-Res audia. Na těle najdeme i čtečku otisků prstů, která se bude nacházet na pravé straně mezi ovládacími tlačítky.

Doporučená prodejní cena Xperie 10 pro evropský trh má být stanovena na 349 EUR (asi 9 000 korun).

Xperia 10 Plus

Xperia 10 Plus jako by své menší sestře z oka vypadla, design bude zcela totožný, pouze se rozměry zvětší tak, aby se na čelní stranu vešel obří 6,5″ displej. Při poměru stran 21:9 raději ani neodhadujeme, jak tento telefon bude vysoký. Full HD+ rozlišení zůstane, stejně tak i čelo nad ním. Rozlišení čelní kamery neznáme, fotaparát na zadní straně má tvořit kombinace snímačů s rozlišením 12 + 8 Mpx, jejich kvalita má být vyšší než v případě menšího modelu.

Xperii 10 Plus má pohánět silnější Snapdragon 660 se 4 GB RAM. Úložiště a jeho rozšiřitelnost zůstanou, stejně tak čtečka otisků prstů na straně, porty i podpora Hi-Res audia. Xperia 10 Plus má být v Evropě dostupná za cenu 429 EUR (asi 11 100 korun).

Kromě těchto telefonů se od Sony na MWC očekává představení nového vlajkového modelu, který má rovněž dostat nové jméno, údajně se bude jmenovat Xperia 10Z.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments