Domů » Bleskovky » Xiaomi vylepší prostředí MIUI. Šéf značky slíbil odstranění otravných reklam

Xiaomi vylepší prostředí MIUI. Šéf značky slíbil odstranění otravných reklam

Čínská společnost Xiaomi je známá pro své smartphony se skvělým poměrem cena/výkon, širokým portfoliem produktů a na softwarovém poli svou nadstavbou MIUI. Mezi její hlavní přednosti patří rychlost, spousta funkcí a časté aktualizace, které často přicházejí každý týden. Kromě užitečných funkcí ale skrývá MIUI také několik méně užitečných, mezi něž patří bezesporu reklamy v systému.

MIUI problems

Ačkoli jsou uživatelé Androidu na časté reklamy zvyklí, jsou zkrátka hranice, které není radno překračovat. Mezi tyto pomyslné hranice patří například reklamy v samotném systému nebo třeba v nastavení, s čímž čínský drak v nedávné době k nevůli uživatelů přišel. Generální ředitel Xiaomi Lei Jun pochybení přiznal a slíbil, že zjedná nápravu.

Xiaomi Redmi Note 7 02

Reklamy sice ze systému zmizí, ale ne úplně

O kompletním odstranění reklam ze systému bohužel nepadlo ani slovo, Jun pouze přislíbil, že zmizí ty nejvíce otravné. Kromě nich přislíbil také nápravu několika systémových chyb, mezi nimiž je například funkce zvětšovacího skla, energeticky úsporného režimu povolující pouze volání a SMS nebo lokálního koše, který smazané soubory odstraní za tři dny. Škoda, že nebylo přislíbeno úplné odstranění reklam.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Martin Prokop

    V Evropě se dá očekávat soudní spor, nebo pokus o soudní spor a by byla dostupná verze která nebude reklamy obsahovat vůbec.

    Samožřejmě že komunitní ROMka reklamu vlastně nezobrazuje a stejně ta reklama by nebyla pro trh v Evropě relevantní.

  2. Tedy už dlouho jsem neslyšel o lupě hovořit jako o zvětšovacím skle?

  3. Je poptávka po levných cetkách a nějak na nich Xiaomi vydělávat musí. Že zrovna takhle… No co. Lidi to stejně koupí, však je to o pět stovek levnější.
    Vlastně se firmě celkem divím, že vůbec přišli s nějakým kompromisem. IMHO ho vůbec nepotřebují, lidi by držkovali a stejně nakupovali.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).