Domů » Bleskovky » Xiaomi ve třetím čtvrtletí: rekordní příjmy, ale slabší prodeje smartphonů

Xiaomi ve třetím čtvrtletí: rekordní příjmy, ale slabší prodeje smartphonů

Společnost Xiaomi zveřejnila výsledky svého hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku. Čínská firma zaznamenala příjmy ve výši 53,66 miliard CNY (asi 176,7 miliard korun), což je ve třetím kvartále rekordní hodnota. Čistý zisk společnosti činil 9,2 miliard CNY (asi 30,3 miliard korun).

Méně prodaných smartphonů, více chytrého příslušenství

Paradoxně na těchto rekordních číslech se podílely smartphony menší měrou než loni; příjmy z nich poklesly o 7,8 procent na 32,3 miliard CNY (asi 106,4 miliard korun). Podle agentury Canalys dodal čínský gigant na trh v minulém čtvrtletí 32,1 milionů smartphonů, což stačilo na čtvrté místo v globálním žebříčku všech výrobců smartphonů.

Samsung vydělal na smartphonech o třetinu víc než loni a upevnil si vedení. Jak si vedli ostatní?

Meziročně silnější prodeje zaznamenalo Xiaomi v oblasti nositelné elektroniky a chytrého domácího příslušenství, zde firma rostla o 44,4 procent a utržila 15,6 miliard CNY (asi 51,4 miliard korun). Narostly i příjmy z prodeje chytrých televizorů a notebooků, a to o 36,5 procent na 5,8 miliard CNY (asi 19,1 miliard korun).

Xiaomi posledními čísly také dokazuje, že se jedná o globální společnost; téměř polovina všech příjmů pochází zpoza Velké čínské zdi. V České republice má Xiaomi dokonce šanci stát se druhou největší značkou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments