Domů » Bleskovky » Xiaomi testuje užitečnou funkci. Pokud se osvědčí, objeví se v MIUI 11

Xiaomi testuje užitečnou funkci. Pokud se osvědčí, objeví se v MIUI 11

Čitelnost displeje na přímém světle je oříšek, který trápí nejeden smartphone. V Xiaomi jsou si tohoto problému vědomi, a proto se jej rozhodlo vyřešit v rámci svého systému MUIU s pořadovým číslem 11. V rámci své nadstavby přidá speciální „sluneční řežím“, který zvýší jas displeje na maximum i v případě, kdy je vypnutý automatický jas.

MIUI 11 data
Plánovaná data vypouštění MIUI 11 pro jednotlivá zařízení

Režim se aktivuje ve chvíli, kdy se telefon dostane na přímé světlo. Podle serveru Xda-developers se režim aktivuje, jakmile světlo překročí hodnotu 12 000 lux po dobu 5 sekund. Na původní hodnotu se pak vrátí ve chvíli, kdy okolní světlo klesne pod 12 000 lux za 2 sekundy. Tato funkce je obdobná režimu vysokého jasu, který je aktivován v případě, že využíváte automatické přizpůsobení jasu.

sunlight mode

Maximální jas i při vypnutém automatickém přizpůsobení

Jediný zásadní rozdíl je v tom, že určení nového režimu potěší ty uživatele, kteří jsou zarytí odpůrci automatického přizpůsobení jasu displeje. Je nicméně sympatické, že Xiaomi myslí i na takovéto detaily. Čínský gigant zatím funkci testuje (objevila se v testovacím sestavení MIUI 11 pro Redmi K20) a není jisté, zda se dočkáme nasazení do ostrého provozu. MIUI 11 se v těchto dnech postupně dostává do zařízení od Xiaomi.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
niky79
Uživatel
niky79

Odpurce automatického jasu jsem nikdy moc nechápal. Misto, aby si clověk nechal automatiku a popr. ji drobne dolatil podle vlastnich preferenci, tito lidi radeji neustale nastavuji jas, kdyz jdou ven, kdyz jdou domu, kdyz rozsviti svetlo vecer. Nechápu.

uni
Uživatel
uni

A to já plně chápu. Prostě se „hádáš“ s automatikou, co ti vyhovuje. Proto před lety vzniklo adaptivní podsvícení, kdy ty zařízení postupně řekneš, při jakém okolním světle ti vyhovuje jaký jas displeje. I zde děkujme „nenápadnému“ vývoji u Apple a následnému kopírování ostatními.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

S tim zacala pred lety prvni Nokia.

uni
Uživatel
uni

Co to je „první Nokia“? První GSM model?

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Napriklad uz takova Lumia 800 a to se psal rok 2012. To jeste Apple nic takoveho neznal.

pavel1tu
Anonym
pavel1tu

Toto slavný Apple okopíroval z Windows Mobile 6.x – kde jsem to měl na Samsungu, pak se to M$ nějak „ztratilo“ i se spoustou dalších, již funkčních věcí, ve verzi 10 to už opět nebylo

htcjirka
Uživatel
htcjirka

I ve W10M to stale bylo a zustalo.

Menty
Uživatel
Menty

uni: Mě ta tvoje drzost snad nepřestane udivovat. Kolik ti asi je? 10? Nikdy jsem od tebe neslyšel „pardon, nemám pravdu“. Jak se píše níže, za poslední týden jsi podruhé zcela prokazatelně usvědčen ze lhaní. A místo toho, abys zalezl někam do kanálu a styděl se za sebe, tak tu ještě ostatní pozurážíš a samozřejmě nezapomeneš nám připomenout svoje zkušenosti ze zvláštní třídy.

shepii
Uživatel
shepii

Redakce, toto je už minimálně druhý případ za týden, co byl uni usvědčen ze lži. Proč uživatel, který stále jen klame ostatní, diskusi věcně nijak nepřispívá a jen znepříjemňuje život ostatním diskutujícím, už dávno nedostal permanentní ban?

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

cosi, ban dostavju len ty ktori na jeho klamstva upozornuju 🤷‍♂️

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Protože výnos z reklamy.

Revv
Anonym
Revv

Tak tak. Ač nerad, tak jsem na smartmanii uvalil reklamní embargo, protože té je tady tolik úplně všude, že to není normální. Přitom vydělávat se dá jinak, daleko více a nemusí to vypadat jak v 90. letech.

Michal Javůrek
Uživatel
Michal Javůrek

shepii: uni právě dostal ban na měsíc za flamewar a off-topic v diskuzích 👍
zlychlapec: jaký vliv mají AJAX komentáře, které ani při odeslání nereloadují stránku, na imprese v reklamě? Mimochodem, většina pravidelně diskutujících uživatelů tady na webu používá AdBlock, takže komentáře jsou pro nás zaručeně zlatý důl 🙄

xzeit
Uživatel
xzeit

Já nepoužívám adbolck.

shepii
Uživatel
shepii

Michal: Dobrá práce, alespoň měsíc tady bude klid. ;)

lololol
Anonym
lololol

Dakujem redakcii, urobili ste mi den :) Rusim adblok pre tuto stranku.

xzeit
Uživatel
xzeit

Zase to může brát pozitivně. Dostane k vánocům od redakce dárek 😁