Domů » Bleskovky » Xiaomi tento týden představí obří Mi Max 3. Známe jeho vzhled i parametry

Xiaomi tento týden představí obří Mi Max 3. Známe jeho vzhled i parametry

Společnost Xiaomi tento týden představí tabletofon Mi Max 3. Podle oficiální pozvánky se akce odehraje ve čtvrtek 19. července a obohatí trh o skutečně obrovské zařízení s nadstandardně vysokou kapacitou baterie.

 

Velký telefon nebo malý tablet?

Mi Max 3 by ještě před několika lety splňoval kritéria malého tabletu, úhlopříčka jeho displeje bude dosahovat 6,9″, rozlišení bude FullHD+ při poměru stran 18:9. Výřez v displeji se konat nebude, rámečky budou přijatelně tenké. Nad displejem se má nacházet 5Mpx kamerka, kovová záda má okupovat duální fotoaparát v kombinaci snímačů s rozlišením 12 + 5 Mpx, patrně stejný jako je v Redmi Note 5. Kromě něj na zádech ještě najdeme čtečku otisků prstů.

Mi Max 3 bude čínské certifikace TENAA pohánět čipset s osmijádrovým procesorem o taktu 1,8 GHz, patrně Snapdragon 636, spekuluje se ale i o silnější verzi Pro se Snapdragonem 710. Na výběr má být mnoho paměťových variant. Telefon má zaujmout vysokou kapacitou akumulátoru, která bude činit 5 500 mAh. Posledním známým údajem je Android Oreo s nadstavbou MIUI 9.6.

Xiaomi Mi Max 3 má být dostupný v černé, růžové a zlaté barvě. Ve čtvrtek se dozvíme veškeré detaily, včetně prodejní ceny jednotlivých paměťových variant.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.