Domů » Bleskovky » Xiaomi smazalo vlastní anketu: čistý Android v ní porazil MIUI

Xiaomi smazalo vlastní anketu: čistý Android v ní porazil MIUI

Známý čínský gigant Xiaomi prodává naprostou většinu svých telefonů se silně modifikovaným Androidem, jehož prostředí nazývá MIUI. Tato nadstavba zaujme zejména po designové stránce, ale hlavně na slabších přístrojích často zbytečně zatěžuje systémové prostředky a má i některé další neduhy, jako například ne zcela optimální práci s aplikacemi na pozadí.

Recenze Xiaomi Mi A1: Číňan se zcela čistým Androidem

Xiaomi si ale zjevně je (či spíše bylo) popularitou svého prostředí natolik jisté, že neváhalo vytvořit na oficiálním Twitter profilu veřejnou anketu, v níž se uživatelů ptalo, jestli preferují čistý Android One (použitý u Mi A1), nebo jejich MIUI.

Když po konci hlasování anketa dopadla poměrně jednoznačně ve prospěch Androidu, Xiaomi se rozhodlo onen příspěvek jednoduše smazat. Celé PR rozhodnutí je poněkud zvláštní, jelikož se dalo celkem čekat, že většina uživatelů dá přednost zážitku z aktualizovaného a čistého Androidu.

Xiaomi zahajuje vývoj MIUI 10. V hlavní roli bude umělá inteligence

Xiaomi tak zřejmě spoléhalo zejména na čínský a indický trh, kde má MIUI zejména díky celému ekosystému aplikací poměrně silnou pozici. Ovšem ani uživatelé z těchto zemí nedokázali výsledek zvrátit ve prospěch MIUI a vše tak pro čínského výrobce skončilo fiaskem.

Těžko říct, jestli Xiaomi z výsledku vyvodí nějaký závěr a v budoucnu například nabídne více modelů s čistým Androidem. Vzhledem k bleskovému „zametení stop“ to ale asi není příliš pravděpodobné.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
52 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments