Domů » Bleskovky » Xiaomi zahajuje vývoj MIUI 10. V hlavní roli bude umělá inteligence

Xiaomi zahajuje vývoj MIUI 10. V hlavní roli bude umělá inteligence

Společnost Xiaomi v minulém týdnu oznámila, že aktualizuje 40 svých zařízení na nejnovější verzi systému MIUI 9, přičemž mezi nimi najdeme i několik starých smartphonů z roku 2012 (více informací). Tento týden spoluzakladatel a viceprezident Xiaomi Hong Feng na konferenci v Pekingu prozradil, že byl zahájen vývoj příští generace prostředí s pořadovým číslem 10.

Zatímco MIUI 9 přináší spousty viditelných změn pro uživatele, „desítka“ se má soustředit výhradně na využívání umělé inteligence a strojového učení. Bohužel do těchto slovních spojení se dají schovat prakticky jakékoliv funkce systému – od inteligentních návrhů aplikací/slov/aktivit, až po vylepšování fotografií a práci s nimi. Umělou inteligenci se snaží ve svých zařízeních využívat prakticky všichni velcí výrobci smartphonů, a tak není divu, že Xiaomi nechce zůstat pozadu. Na oznámení konkrétních funkcí si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).