Domů » Bleskovky » Xiaomi se vrhá do výroby mobilních čipsetů: první bude představen už příští týden

Xiaomi se vrhá do výroby mobilních čipsetů: první bude představen už příští týden

Společnost Xiaomi je ve světě známá především díky výrobě smartphonů, byť v Číně má z hlediska elektronických produktů poměrně široký záběr. Zcela novým odvětvím, do kterého se čínský drak hodlá vrhnout, je výroba mobilních čipsetů. Jejich první generace má nést označení Pinecone a má pohánět např. chystaný smartphone Xiaomi 5c.

xiaomi-mi-5c-leak

Ten se dokonce objevil na sérii několika fotografií, a to včetně stránky se specifikací, tudíž víme, že první procesor řady Pinecone má být osmijádrový s taktem 2,2 GHz. Samotný telefon má dále disponovat 3 GB RAM a 64 GB vnitřního úložiště.

xiaomi-pinecore

I když se Xiaomi zřeklo letošní účasti na veletrhu MWC, nový čipset (a možná i zmíněný smartphone) představí podle pozvánky zveřejněné na síti Weibo příští týden 28. února v Číně. Xiaomi s vývojem svého prvního čipsetu spolupracuje se společností Leadcore, dá se předpokládat, že v první fázi budou z tohoto partnerství vycházet čipy spíše pro nižší a střední třídu zařízení. Ostatně Xiaomi Mi 5c již párkrát zavítal do benchmarku Geekbench a odnesl si z něj skóre 679/2421; aktuální střední třída v podání Snapdragonu 625 přitom dosahuje na vyšších 840/3100 bodů.

mi-5c

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).