Domů » Bleskovky » Xiaomi rostou tržby i zisk, prodeje smartphonů ale stagnují

Xiaomi rostou tržby i zisk, prodeje smartphonů ale stagnují

Společnost Xiaomi zveřejnila výsledky svého hospodaření za první kvartál letošního roku. Oproti stejnému období v minulém roce zaznamenala čínská firma růst tržeb i čistého zisku, první položka narostla o 27 procent na 43,8 miliard CNY (146,4 miliard korun), druhá o 19 procent na 2,1 miliard CNY (10,7 miliard korun).

Prodeje smartphonů stagnují

Xiaomi v prvním kvartále dodalo 27,9 milionů smartphonů (loni to bylo 28,1), a to i přes 21% pokles dodávek v domovské Číně. Firmě pomohla zejména Indie, kde se Xiaomi stalo po sedmé v řadě nejprodávanější značkou smartphonů. O 115 procent vzrostly dodávky telefonů v západní Evropě, kde se Xiaomi dostalo na 4 příčku mezi všemi výrobci. Xiaomi se chlubí, že jeho platforma MIUI aktuálně pohání 260 milionů zařízení, což je meziročně o 37 procent více.

XIAOMI LOGO 2

Xiaomi ale není pouze výrobce smartphonů, například ve světě internetu věcí společnost v prvním čtvrtletí vyexpedovala 171 milionů kusů zařízení, což je o 70 procent více než loni. O třetinu narostl internetový obchod, kamenných obchodů Mi Home již má firma rozesetých po světě 480.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).