Domů » Bleskovky » Xiaomi Roborock T7S představen: podobné funkce jako Roomba, jen levněji

Xiaomi Roborock T7S představen: podobné funkce jako Roomba, jen levněji

Xiaomi není na poli chytré domácnosti žádným nováčkem. Ve svém portfoliu má širokou plejádu chytrých zařízení, od žárovek po vysavače. Právě robotické vysavače jsou odvětvím, na které Xiaomi hodně sází. Ostatně poměr cena/výkon je u chytrých robotických vysavačů jedním z klíčových požadavků. Novinka s názvem Roborock T7S slibuje nejen sympatickou cenu, ale také funkce, kterými se pyšní ty nejdražší vysavače na trhu.

Roborock T7S 1
Roborock T7S

Na vysávání si Roborock T7S připravil sací sílu 2500 Pa, což je o 25 % více než u minulé generace. S nárůstem sací síly překvapivě nevzrostla hlučnost, která by měla být stále na stejné úrovni. Baterie s kapacitou 5200 mAh umožní robotickému vysavači vysávat po dobu 2,5 hodiny, přičemž zvládne zmapovat až 250 metrů čtverečních.

Xiaomi Roborock T7 PRO Official Video

Novinkou je také algoritmus RR Mason, který redukuje zmatené pohyby robota během úklidu a optimalizuje jeho trasu tak, aby na už vysátá místa nejezdil více, než je nutné. Nechybí ani mopování, ke kterému má Roborock T7S připravenou nádržku na vodu o velikosti 297 mililitrů, což vystačí na 250 metrů čtverečních plochy.

Roborock T7S 2
Roborock T7S

Nepřehlédněte – Recenze Xiaomi Roborock S6: chytrý vysavač s laserovou navigací

Tím hlavním překvapením je nabíjecí stanice, která obsahuje také sání nepořádku z robota do připraveného pytlíku na nečistoty. Výhoda tohoto řešení je v tom, že nasbíraný prach a nepořádek nemusíte vyklepávat z robota ručně. Zhruba jednou za měsíc stačí vyhodit sáček s nasbíranými nečistotami, což značně usnadní úklid. Touto funkcionalitou disponuje například iRobot Roomba i7+, kterou jsme v redakci testovali. Cena vysavače Roborock T7S potěší – pořídit jej lze za 449 dolarů (cca 10 000 korun).

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

 1. Konečně detekce hovínka.

 2. Tohle všechno sice Roborock opravdu oznámil 23 března ale MINULÝ ROK. A to včetně nového algoritmu, silnějšího motoru, mopu atd atd a to u modelů T7 a T7 Pro, které se na území Číny dají předobjednat už rok. Gearbest na ně před rokem dělal recenze a unboxing videa. Vypadá to ale, že se do zbytku světa nedostal.

  Tento model se skoro po roce dostal mimo Čínu pod označením S7. Dá se už pár týdnů (2?) koupit. Model s kamerou byl v Evropě vydán pod označením S6vMAX (a oznámen byl před rokem ve stejnou dobu jako v číně ten T7 Pro).

  Video na weibo, které je zmíněno ve zdrojovém článku, neukazuje vůbec nic. Má to být jen „teaser“ na nový model, který se bude jmenovat T7S a bude teprve představen 29. března. Což je vzhledem k obrovskému rozdílu ve značení mezi modely pro čínu a zbytek světa nicneříkající.

  Jinak tady je to video, ze kterého všichni čerpají a z toho opravdu nic z věcí jako tlak, algoritmus nebo cenu nevyčtete. To všechno novináři namatlali do sebe z článků z minulého roku. Je to zhruba takové „představení“ jako když škodovka vypustila do světa fotku nové oktávky pod plachtou s datem jejího oficiálního představení.
  [odkaz]

 3. Není to Xiaomi, je to Roborock. Podobně jako Yeelight, Huami, Roidmi, Viomi a XY dalších značek.
  To můžete rovnou i u Audi, Škoda, Bugatti,… psát, že se jedná o VW.

 4. Z toho článku je hodnotný akorát nadpis. Jinak uvnitř popisuje rok staré modely, jak píše Filip. Nutno dodat, že binec v tom dělá samotný Roborock. Takže jen pro pořádek – model (nebo spíš řada) T7 je rok stará. Zatímco model T7 se do Evropy oficiálně nedostal, T7 Pro se tady prodává pod označením S6 MaxV.
  Letošní novinkou je model T7S, který je podle mě spíš samostatnou řadou, protože má (kromě jiného) zcela nový mopovací systém s vibracemi, novou verzi RR Mason atd., a opět má (zatím) dvě specifikace. Model T7S se v Evropě, resp. ve světě prodává (v Česku bude dostupný cca v červenci) pod označením S7 a k detekci objektů bude používat pouze LIDAR. Model T7S Plus bude kromě toho mít vepředu 3D kameru. Ta by měla mít lepší rozlišovací schopnosti než klasická AI v modelu S6MaxV a měla by být schopná fungovat i ve tmě. K oběma modelům bude možné dokoupit vysypávací stanici jako má devítková Roomba.
  Tohle by v článku mělo zaznít.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).