Domů » Bleskovky » Xiaomi Redmi Note 6 Pro: velký displej s výřezem putuje do střední třídy

Xiaomi Redmi Note 6 Pro: velký displej s výřezem putuje do střední třídy

Společnost Xiaomi ještě nepředstavila smartphone Redmi Note 6 Pro, přesto si jej můžete už nyní koupit na AliExpressu, kde je vystavena jeho kompletní produktová karta včetně tiskových snímků. Pojďme se tedy na novinku od Xiaomi podívat podrobněji.

Rozměrný displej s výřezem

Redmi Note 6 Pro není žádný drobeček, jeho fyzické rozměry jsou 157,9 × 76,4 × 8,2 mm. Může za to především rozměrný displej s úhlopříčkou 6,26″ a FullHD+ rozlišením. Pod displejem se nachází přiměřeně široká brada, přibližně stejnou výšku má i výřez uprostřed horní části panelu. Tvarem i šířkou připomíná notch u iPhone X, avšak neobsahuje žádnou pokročilou 3D kameru, ale pouze duální selfie kamerku s rozlišením 20 + 2 Mpx.

V designu iPhone X je vyveden i zadní fotoaparát, který je situován do vertikálně posazeného oválného modulu a tvoří jej dva snímače s rozlišením 12 a 5 Mpx. Telefon má kovová záda, pouze nahoře a dole se nachází plastový pruh umožňující prostupnost bezdrátových sítí. Uprostřed zad se také nachází čtečka otisků prstů.

Chybí NFC a USB-C

Redmi Note 6 Pro pohání čipset Qualcomm Snapdragon 636 podpořený 3 GB RAM. Vnitřní úložiště má kapacitu 32 GB, je však možné jej rozšířit microSD kartou. Micro je bohužel i USB port na spodní straně, dobíjí se jím akumulátor s kapacitou 4 000 mAh. V oblasti bezdrátové konektivity postrádáme snad jen NFC, podpora globálních pásem sítí LTE nechybí. Globální je i verze prostředí MIUI 9.0 vystavěného nad Androidem 8.1 Oreo.

Cena a dostupnost

Xiaomi Redmi Note 6 Pro jde do prodeje v červené, růžové, modré a černé barvě, prodejní cena je stanovena na 171 EUR (asi 4 400 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. v xiaomi-mobile ho prý budou mít cca za týden až dva, nicméně, koupě je to dost mizerná – nenabízí nic navíc, oproti RN5 (krom trochu většího displeje a stupidního výřezu)… Kdyby se alespoň vyplnili spekulace, že bude mít QC S 660, nebo usb-c…

  2. Za mne bych uvítal, kdyby se NFC už stalo dobrým zvykem i pro Xiaomi. V době, kdy se bezhotovostní platby telefonem už dají považovat za rozšířené a na vzestupu je tohle pro mně osobně celkem zásadní zásek.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).