Sledujte nás na YouTube

Xiaomi Redmi Note 2 nabídne Snapdragon 615 a 5,5palcový displej

S modelem Redmi Note (recenze) vstoupilo Xiaomi vůbec poprvé do rozrůstající se kategorie tabletofonů a sklidilo solidní úspěchy. Výrobce se na ně již brzy pokusí navázat s nástupcem, který odstraní vybrané chyby předchůdce a přinese také lepší výbavu. Na internet unikly jeho první specifikace a snímek zadního krytu.

 

Podle dostupných informací by novinka bohužel měla o několik milimetrů narůst (konkrétně by rozměry měly činit 159 x 82 mm, u současné verze jsou 154 x 78,7 mm), úhlopříčka displeje se nicméně udrží na 5,5 palcích. Významným vylepšením bude procesor Qualcomm Snapdragon 615, který nabídne celých osm jader se 64bitovou architekturou a frekvencí 1,7 GHz. Spolu s grafickým akcelerátorem Adreno 405 a 2 GB operační paměti se tak můžeme těšit na nadprůměrný výkon, současně nebude chybět ani podpora LTE.

 

Fotoaparát dostane i tentokrát do vínku rozlišení plných 13 Mpx, vzhledem k tvaru výřezů u zadního krytu také není vyloučeno, že bude doplněn dvojitou LED diodou. Výše uvedené informace je třeba brát s rezervou, měly by ovšem být poměrně přesné. Kdy se novinka dočká oficiálního představení a uvedení na trh je v tuto chvíli nejasné, známá je naopak cena, která by se měla pohybovat okolo 5 300 Kč bez DPH. To je oproti předchůdci vyšší číslo, vzhledem k výbavě je ovšem částka plně ospravedlnitelná.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Jeden komentář

  1. PCKarlos (neregistrovaný)

    Výbava nevypadá špatně. Uvidíme jak silnou dají baterii, tohle kolikrát pohřbí jinak bezva telefony. A taky doufám, že to bude dual-SIM, jak jeho současný brácha :-)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *