Domů » Bleskovky » Xiaomi Redmi Go míří na český trh. Známe cenu a dostupnost

Xiaomi Redmi Go míří na český trh. Známe cenu a dostupnost

Společnost Xiaomi na konci ledna představila levného zástupce brandu Redmi. Nese označení Redmi Go a představuje absolutní základ, jaký můžete ve světě smartphonů dostat. Nyní tato novinka míří na český trh – někteří prodejci jej do nabídky zařadili už tento týden, oficiálně by měl být dostupný od pondělí 4. března. Doporučená koncová cena pro český trh byla stanovena na 2 290 Kč včetně DPH (verze s 8GB interní pamětí).

Xiaomi Redmi Go: absolutní základ pro nenáročné uživatele
(Xiaomi) Redmi Go: absolutní základ pro nenáročné uživatele

Redmi Go: kompaktní telefon ze staré školy

Na dnešní dobu se jedná o velice kompaktní telefon starého formátu, jeho pětipalcový displej má poměr stran 16:9 při rozlišení 720 × 1 280 pixelů, což znamená jemnost těsně pod 300 ppi. Displej obepínají poněkud široké rámečky, ten spodní alespoň vyplňují  senzorická tlačítka pro ovládání systému.

Xiaomi Redmi Go
Xiaomi Redmi Go

Selfie kamerka nad displejem má rozlišení 5 Mpx, hlavní jednočočkový fotoaparát v levém horním rohu zad disponuje rozlišením 8 Mpx. Čtečku otisků byste na telefonu hledali marně, díky plastovému tělu zařízení váží pouhých 137 gramů.

Redmi Go: slabší výbavu zachraňuje ořezaný Android

Redmi Go běží pod taktovkou čipsetu Qualcomm Snapdragon 425, ovšem uživatel si nebude moci příliš vyskakovat kvůli nízké kapacitě operační paměti 1 GB. Vnitřní úložiště také není nijak velkorysé, základních 8 GB naštěstí lze rozšířit paměťovou kartou. Android Go (bohužel pouze ve verzi Oreo) je naštěstí pro běh na takto slabém hardwaru optimalizován.

Bezdrátovou konektivitu zajišťuje Wi-Fi, Bluetooth i LTE, energii pak dodává baterie s kapacitou 3 000 mAh. K nabíjení slouží microUSB konektor, který na těle telefonu doprovází sluchátkový jack.

Hardwarové parametry Redmi Go
Systém: Android 8.1
Rozměry: 140,4 x 70,1 x 8,4 mm, Hmotnost: 137 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 425, quad-core 1,4 GHz Cortex-A53
RAM: 1 GB, Interní paměť: 8 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 5", HD, 720 × 1280 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 5 Mpx, f/2.2
Bluetooth: 4.1, Wi-Fi: 802.11 b/g/n, NFC:
, GPS:
, Konektor: microUSB
Baterie: 3000 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).