Domů » Bleskovky » Xiaomi Redmi 6 Pro: výřez v displeji, umělá inteligence a duální fotoaparát za hubičku

Xiaomi Redmi 6 Pro: výřez v displeji, umělá inteligence a duální fotoaparát za hubičku

Čínský drak Xiaomi dnes představil svůj třetí smartphone z řady Redmi 6. Po nedávno představených smartphonech Redmi 6 a 6A přichází model Redmi 6 Pro, který ukazuje, že protáhlý displej s výřezem už nemusí být výsadou pouze těch nejvybavenějších smartphonů.

První Redmi s výřezem

Xiaomi Redmi 6 Pro zepředu tvoří 5,84″ zobrazovač s rozlišením 1 080 × 2 280 pixelů, a tedy poměrem stran 19:9. Displeji na celkové ploše ubírá výřez uprostřed horní strany, pod ním se nachází bohužel nijak nevyužitá, avšak v této cenové kategorii ospravedlnitelná brada. Čtečka otisků prstů bydlí na zadní straně, která je z velké části kovová, pouze horní a spodní proužky jsou kvůli průchodu signálů bezdrátových sítí plastové. Telefon má rozměry 149,33 × 71,68 × 8,75 mm a hmotnost 178 gramů.

Do výřezu v displeji se zabydlela 5Mpx selfie kamerka, fotoaparát na zádech je duální a tvoří jej kombinace čipů s rozlišením 12 + 5 Mpx. Všechny fotoaparáty využívají umělé inteligence, zadní například k rozmazání pozadí, přední k rozpoznání uživatele.

Bez kompletního tuzemského LTE

Motorem Redmi 6 Pro je starší čipset střední třídy Qualcomm Snapdragon 625, v nabídce budou celkem tři paměťové konfigurace – 3+32, 4+32 a 4+64 GB. U všech variant je možné rozšířit prostor paměťovou kartou, a to aniž by člověk musel obětovat funkci dual SIM; do telefonu se vejdou celkem tři karty. Bohužel představená varianta nepodporuje sítě LTE na frekvenci 800 MHz, chybí také NFC pro rychlé párování mobilního příslušenství a mobilní platby.

Bezdrátově se telefon spojí s Wi-Fi 802.11abgn a Bluetooth 4.2, kabelové spojení zajišťuje sluchátkový jack a microUSB konektor, kterým se zároveň dobíjí masivní baterie s kapacitou 4 000 mAh. Na Redmi 6 Pro běží Android 8.0 překrytý prostředním MIUI 9; jeho součástí je i vlastní AI asistent.

Cena a dostupnost

Xiaomi Redmi 6 Pro půjde na čínském trhu do prodeje už zítra, a to za cenu 999, 1 199 nebo 1 299 CNY (podle paměťové varianty 3 400, 4 100 nebo 4 400 korun bez DPH), na výběr bude celkem pět barevných variant – červená, růžová, zlatá, modrá a černá.

Zda bude představena i globální verze s podporou všech LTE pásem, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. 100% S LTE 800MHz příjde. Přeci jen Redmi 5/plus/ Note 5 PRO mají LTE 800.

 2. To jsou vážně ubožáci.. Nahoře výřez, ale dole brada jako kráva..

  • A ubožáci jsou konkrétně proč?

  • Narazi, ze se snazi o bezrameckove display s jehož nevýhodou je notch ale stejne je dole brada.

   Toto zvladnul iPhone X dobre.

  • A to je někde k dohledání vyjádření od Xiaomi, že se v tomto případě snažili o bezrámečkový displej? Nebo je vysvětlení jednodušší a to, že zkrátka chtěli zvětšit displej a jednodušší bylo udělat výřez, než přepracovávat uspořádaní komponent, aby smartphone nemusel mít bradu.?

  • Kdyby se nesnazili o bezrameckove displej jaky je tedy důvod notche?

  • Zvětšení užitné plochy displeje. Představ si, že by udělali úplně stejný telefon, akorát by neměl výřez a místo něj by měl nevyužitý rámeček nahoře. Tak není lepší řešení dát větší displej s výřezem?

  • Pořád nějak nechápu, proč je problém mít výřez a zároveň bradu? Já ty rohy beru jako přidání místa pro hodiny ukazatel baterie atd. No a obsah na displeji už začíná hned pod tím výřezem, kde by normálně byly teprve ty ukazatele času, baterie, kdyby tam nebyl.

 3. Protože Apple s notchem vytvořil nejneasymetričtější a možná i nejošklivější prvek, a o měsíc později to uboze převzali všichni ostaní. To, že byl ten výřez nutný, to chápu, bohužel se s tím nedá nic udělat. Ale když už je|Xiaomi proslulé kopírováním applu, tak by to mohli udělat alespoň pořádně. S tou bradou to je nesmysle, je to plýtvání, a v neposlední řadě k smíchu.

  • Kdyby tu bradu aspoň na něco použili (viz Huawei), ale ne, opravdu jen kopírování s nedostatkem technologického umu.

  • no asi je to kompromis kvoli cene. ak sa bude dat ten zarez vypnut ako to ma Huawei, tak je to prijatelne, lebo displej bude symetricky.

  • No nevím. Nezdá se mi, že by v tom fake horním okraji dělali zaoblené rohy, takže to asi nebude symetrické. Navíc redakce (opět…:/) neuvedla technologii displeje, když se bavíme o cenových kompromisech, asi LCD (ačkoli OLEDy přeci masivně zlevňovaly…;) ), takže to asi nebude jako u super kvalitních displejů, kdy ten předěl téměř vymizí.

   Celé je to jen šaškárna (s tím fake okrajem). A s bradami dole také.

  • Ta brada není vůbec žádný problem a jen to řešení displeje tak, jak to má Apple stojí víc, než je cena tohoto Xiaomi. Tu bradu tam mají i telefony za 15000Kč a důvod je stále stejný. Cena toho řešení. Apple si to může dovolit, jemu za to 30 klacků zaplatí, u těchto značek ty tři milimetry každý s klidem oželí.

  • Největší sranda je, že doposud Apple měl a stále ještě má u 8 plus, rámy jak kráva a teď se ti samí, co to obhajovali můžou podělat z toho, že ostatní mají o tři milimetry v jednom místě víc.

  • Asi jsi úplně nepochytil téma, ale nejde o to, že ostatní mají v jednom místě o 3 mm navíc, ale o to, že teď každý dělá výřez, I když k tomu není žádný důvod. Nikdo nemá „faceID“ a všichni mají zbytečnou bradu.

  • Pochop, že ta brada není zbytečná. Kdyby byla, tak tam nebude. A pokud jde o výřez, tak ten je nutné zlo, aby bylo kam umístit všechno to, co se dříve umisťovalo do horní části rámečku (který byl také nutné zlo). A je úplně jedno, jestli tam máš 3D kameru, reproduktor, proximity čidlo, nebo cokoliv jiného. Podstatné je, že to můžeš naskládat do menšího prostoru, než do celé vrchní části, a tím zvětšit displej. Nic víc, nic míň. Výřez nemusí být až další krok po odstranění spodní brady, jak se nám tady snažíš ty a ostatní namlouvat.

  • Jak jsem psal výše, díky výřezu nezabírá horní lišta místo na displeji, tak že to považuji za dostatečný důvod.
   Brada zbytečná není, je to nutnost, v tom místě je kabel, kde se jím připojuje displej a je tam potřeba určité místo, Apple má od Samsungu speciální displej, kde je připojení řešeno jiným, ale velmi drahým způsobem.

  • Jo, jako ve školce..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).