Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Xiaomi představilo 20 000mAh powerbanku. Zaujme duálním nabíjením

Xiaomi představilo 20 000mAh powerbanku. Zaujme duálním nabíjením

Powerbanky od Xiaomi jsou poměrně známé, čínský výrobce jich za uplynulé roky představil hned několik. Rozdělit je lze do dvou základních skupin podle kapacity – „kapesní“ 10 000mAh a větší cestovní s dvojnásobnou kapacitou. Právě 20 000mAh model se teď dočkal nové generace.

Novinka nese název ZMI Aura, nicméně nenechte se zmást. ZMI je jen jedna z mnoha značek, do nichž Xiaomi investovalo. V tomto případě jde o výhradního dodavatele příslušenství se specializací právě na nabíjení.

Tělo powerbanky je vyrobeno z kombinace umělých hmot a údajně nabízí dobrou odolnost vůči mechanickému poškození. Vypínač je trochu netradičně umístěn na boční straně, což je dáno tím, že horní hrana je tentokrát celá vyhrazena USB konektorům. Na přední straně pak najdeme LED indikátor zobrazující procentuální nabití.

Duální nabíjení

USB konektory jsou na powerbance celkem čtyři. Dvojice výstupních umožňuje nabíjení až dvou zařízení najednou, přičemž podporovány jsou režimy 5,1 V/2,4 A, 9 V/2 A, 12 V/1,5 A. Maximální výstupní výkon představuje 27 W.

Zatímco dvojice výstupních konektorů není nic zvláštního, mít k dispozici dva porty i pro nabíjení samotné powerbanky už tak časté není. Xiaomi v tomto případě dává na výběr mezi starším microUSB a moderním USB-C, takže můžete pohodlně používat tu nabíječku, kterou máte právě po ruce. Nezávisle na tom, jaký z konektorů zvolíte, můžete nabíjet buď při 5 V a 2 A, nebo 9 V a 2 A.

Powerbanku lze pořídit na čínských eshopech. za cenu okolo 29 USD (660 Kč). V průběhu příštího roku však bude dostupná i na našem trhu, přesnou cenu zatím ale neznáme.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

4 komentáře

 1. Petr (neregistrovaný)

  No, odkaz vede na starší typ, s pouze micro USB.
  Takže se ani nepodívám, a ani nedoufám, že tak jak je pro nabíjení USB-C jestli je i výstup taky USB-C.
  Pokud ne, zase polovičaté řešení.

 2. paolous (neregistrovaný)

  Opravdu, na ebay se tento dualne nabijeci typ prodava nejlevneji zatim za 900Kc… Vypada lakave…

 3. Martin (neregistrovaný)

  Nic nového a tohle už mám ano méně mAh ale už jsou i 100tis mAh.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel