K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Xiaomi odhaluje, jak funguje jeho poddisplejová selfie kamerka

Xiaomi odhaluje, jak funguje jeho poddisplejová selfie kamerka

Společnost Xiaomi v tomto týdnu ukázala, že je připravená vyrábět smartphony se selfie kamerou zabudovanou přímo do displeje. Čínská firma nás nejdříve namlsala krátkým videem, její viceprezident Wang Xiang pak zveřejnil na Twitteru sérii obrázků, které technologii vysvětlují podrobněji.

xiaomi selfie 1

Propustné sklo s nízkou odrazivostí

Dosud jsme věděli, že se jedná o OLED panel, jehož horní část se během fotografování vypíná, aby skrze ni mohlo procházet světlo k fotoaparátu. Za normálních okolností by ale byl obraz zkreslen jednotlivými vrstvami displeje, Xiaomi však použilo speciální sklo s nízkou odrazivostí a vysokou propustností. Díky tomuto řešení se displej stává přímou součástí fotoaparátu, neboť slouží zároveň jako jeden z jeho optických členů.

Xiaomi slibuje vysokou kvalitu selfies, neboť pod poloprůhledné sklo půjde ukrýt větší senzory než v případě otvoru v displeji, ke kterému se v Xiaomi ani jednou neuchýlili. U odhaleného prototypu je použit 20Mpx senzor. Bohužel stále nemáme od Xiaomi žádný příslib termínu zahájení masové produkce, očekáváme však, že bychom se mohli dočkat do konce letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

  1. Johny (neregistrovaný)

    Tohle je prostě skvělý. Jestli Apple nepředstaví něco lepšího skončim snad ještě u Xiaomi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *