Xiaomi obětovalo plánovaný top model. Místo něj dorazí skládačka

xiaomi mi mix fold

Když se řekne top model od Xiaomi, někomu se vybaví například loňský smartphone Mi 11 Ultra, zatímco jinému Mix 4. Pokud se v portfoliu Xiaomi neorientujete, prvně jmenovaná řada sdružuje „tradiční“ vlajkové lodě, kdežto slovo Mix v názvu znamená nejen nekompromisní výbavu, ale často také experimentální funkce či design, za který si čínský výrobce nechá pořádně zaplatit. Po představení řady Xiaomi 12 čekáme nejen na příchod modelu Ultra, ale také na nástupce zmíněného Mix 4. A ten nás dnes bude zajímat nejvíce.

Konvenční Mix modelového roku 2022 podle informací známého leakera Ice Universe nedorazí. Xiaomi se ho údajně rozhodlo obětovat ve prospěch aktuálního trendu, kterým jsou ohebné telefony. Místo toho se tak máme dočkat skládačky Mix Fold 2, která půjde ve stopách svého přímého předchůdce, Xiaomi Mi Mix Fold.

ice universe no xiaomi mix 5 202
Leaker Ice Universe má o prioritách Xiaomi jasno

Xiaomi Mix Fold 2 má dle dostupných informací jako první nabídnout 360° kloub, díky kterému by měl jít smartphone ohnout v obou směrech. Z výbavy se údajně máme dočkat čipsetu Snapdragon 8 Gen 1, vnitřního LTPO displeje s rozlišením 2,5K či vnějšího displeje s lepším poměrem stran, než bývá zvykem.

Vzhledem k tomu, že na současný trend naskočilo například Oppo, Vivo či Honor, nemůže Xiaomi zůstat pozadu. Mix Fold 2 se veřejnosti představí už letos, pravděpodobně v průběhu června.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku