Xiaomi musí v Evropě přejmenovat tablety Mi Pad. Název se příliš podobá iPadu

Společnost Xiaomi v letošním roce expandovala do Evropy a usadila se i na našem trhu. Konečně je tak u nás možné zakoupit telefony této značky z oficiální distribuce a podporou všech u nás používaných LTE pásem. S tablety to ale bude mít Xiaomi obtížnější.

Čínská společnost už v roce 2014 zažádala Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví o registraci ochranné známky na značku Mi Pad, proti tom se však ohradil Apple, že se název (zejména v anglické výslovnosti) příliš podobá jménu jablečných tabletů iPad. Úřad dal v loňském roce Applu za pravdu s tím, že by mohlo dojít k záměně produktů a ochrannou známku Xiaomi nezaregistroval. Čínský gigant se proti rozhodnutí odvolal, avšak tribunál Soudního dvora Evropské unie nyní původní rozhodnutí potvrdil.

Xiaomi Mi Pad 3: starý design, nová výbava a sázka pouze na Android

Co to pro tablety Mi Pad znamená? Apple by za současné situace mohl požadovat stažení těch současných z trhu, ty budoucí by musely nést jiné pojmenování. Xiaomi se ještě může odvolat k vyšší instanci, otázkou je, zda se mu to s tak nízkým tržním podílem v oblasti tabletů v Evropě vyplatí.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. pavel1tu (neregistrovaný)

    To že EU je na prd, to víme.
    I takovéto rozhodnutí jen ukazuje jek je EU závislá na USA. Ono se stačí podívat kdo v EU ve skutečnosti vlastní jaké firmy a nadnárodní korporace.
    Je to smutné, takto si Aúúůe a Samsung postupně svými patenty obsadí selý slovník a i funkci přeložení toaletního papíru ….

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *