Sledujte nás na YouTube

Xiaomi musí v Evropě přejmenovat tablety Mi Pad. Název se příliš podobá iPadu

Společnost Xiaomi v letošním roce expandovala do Evropy a usadila se i na našem trhu. Konečně je tak u nás možné zakoupit telefony této značky z oficiální distribuce a podporou všech u nás používaných LTE pásem. S tablety to ale bude mít Xiaomi obtížnější.

Čínská společnost už v roce 2014 zažádala Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví o registraci ochranné známky na značku Mi Pad, proti tom se však ohradil Apple, že se název (zejména v anglické výslovnosti) příliš podobá jménu jablečných tabletů iPad. Úřad dal v loňském roce Applu za pravdu s tím, že by mohlo dojít k záměně produktů a ochrannou známku Xiaomi nezaregistroval. Čínský gigant se proti rozhodnutí odvolal, avšak tribunál Soudního dvora Evropské unie nyní původní rozhodnutí potvrdil.

Co to pro tablety Mi Pad znamená? Apple by za současné situace mohl požadovat stažení těch současných z trhu, ty budoucí by musely nést jiné pojmenování. Xiaomi se ještě může odvolat k vyšší instanci, otázkou je, zda se mu to s tak nízkým tržním podílem v oblasti tabletů v Evropě vyplatí.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. pavel1tu (neregistrovaný)

    To že EU je na prd, to víme.
    I takovéto rozhodnutí jen ukazuje jek je EU závislá na USA. Ono se stačí podívat kdo v EU ve skutečnosti vlastní jaké firmy a nadnárodní korporace.
    Je to smutné, takto si Aúúůe a Samsung postupně svými patenty obsadí selý slovník a i funkci přeložení toaletního papíru ….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *