Domů » Recenze » Recenze elektrického šroubováku Xiaomi Mija Wowstick: spolehlivý servisákův parťák

Recenze elektrického šroubováku Xiaomi Mija Wowstick: spolehlivý servisákův parťák

Xiaomi, to není jen značka mobilních telefonů, ale také všemožných hraček a užitečných zařízení. Mezi ty v praxi použitelnější se řadí také elektrický šroubovák Wowstick 1F+, který usnadní šroubování nejen domácím kutilům, ale také profesionálním servisním technikům. A přiznejme si – pořekadlo „čas jsou peníze“ stále platí.

Design a obsah balení: elegantnější šroubovák nenajdete

Obsah balení Xiaomi Mija Wowstick 1F+ je všechno, jen ne chudý. V samotném balení se kromě šroubováku nachází také praktické pouzdro na přenášení, stojánek, tři tubusy s celkem 56 bity na šroubování, nabíjecí microUSB kabel, magnetizér/demagnetizér pro hlavici a příslušenství pro techniky v podobě přísavky, náhradních šroubků a „trsátka“ pro separaci displeje od těla zařízení.

Elektrický šroubovák Xiaomi Mija Wowstick recenze
Recenze elektrického šroubováku Xiaomi Mija Wowstick: spolehlivý servisákův parťák

Design samotného šroubováku je velmi elegantní – váleček o průměru 1,5 mm se dobře drží v ruce. Celkově je Mija Wowstick 1F+ vyvedený přesně v duchu Xiaomi, tedy čisté linie, kvalitní zpracování a radost z používání.

Použití v praxi: jedna báseň

Šroubování je jednoduchá činnost, ale jak se říká, když dva dělají totéž, není to totéž. O Wowsticku 1F+ to platí dvojnásob – jakmile si jednou zvyknete na komfort, který nabízí, nebudete se chtít vrátit ke klasickým šroubovákům. Zmagnetizovaná hlava je výhodou pro uchycování šroubků, nicméně v tomto případě se jedná o standard.

Oboustranný točivý moment 0,2/3 N.m stačí pro bezproblémové zašroubování, přičemž nehrozí utržení závitu. Velikou výhodou je také LED dioda, která svítí v případě, že zrovna šroubujete.

Elektrický šroubovák Xiaomi Mija Wowstick recenze

Automatické zamykání bitů v hlavici zabraňuje jejich vypadnutí z hlavice, což oceníte především v hektických momentech. Standardní velikost bitů je 4 x 28 milimetrů, takže můžete využít i jiné než ty dodávané.

Těch je na výběr z 56 možností, což uspokojí i toho nejnáročnějšího kutila či servisáka. Třešničkou na dortu je výdrž až 180 dní na jedno nabití, pokud každý den šroubujete běžnou pracovní směnu, tedy 8 hodin.

Elektrický šroubovák Xiaomi Mija Wowstick recenze

Nabíjení probíhá skrze starší microUSB a nabití do plna trvá zhruba 2 hodiny. Indikace nabíjení nepatří mezi nejlepší – diody svítí slabě a na první pohled nejde jen tak poznat, zda je už nabito.

Je škoda, že nabíjení neprobíhá skrze dodávaný stojánek, přičemž se tato varianta přímo nabízí. Bohužel nabíjení probíhá z vrchu šroubováku, takže s dodávaným kabelem, který je jeden z těch kratších, nemůžete zároveň nabíjet a šroubovat.

Co na Mija Wowstick 1F+ říká servisní technik?

V redakci jsme sice technologičtí nadšenci, ale nejsme kutilové na plný úvazek. Proto jsme svěřili šroubovák Mija Wowstick 1F+ do rukou zkušeného servisního technika Lukáše Martinovského z olomouckého servisu Zachraň Mobil. Co na elektrickém šroubováku ocenil a před čím naopak potenciální zájemce varuje?

Elektrický šroubovák Xiaomi Mija Wowstick recenze

„Musím ocenit, že za zajímavou cenu dostanete kvalitní zařízení, hlavně pro práci na slaboproudých zařízeních v bezpečných oblastech mimo drobné SMD součástky,“ řekl Martinovský hned na začátek. Na šroubováku oceňoval především jeho design a výdrž na jedno nabití. Výtek má jen po málu: „Na začátku používání nástroje neodhadnete, kdy pustit spínač, protože mezi puštěním spínače a ukončením šroubování je malá prodleva. Dále mi vadí třeba nemožnost regulace kroutícího momentu, či milimetrová vůle mezi otočnou hlavou a celým nástrojem,“ dodává.

Elektrický šroubovák Xiaomi Mija Wowstick recenze

Závěr: skvělý šroubovák za rozumné peníze

Xiaomi Mija Wowstick 1F+ je bezesporu krásný kus hardwaru, který vám dobře poslouží, pokud je šroubování každodenní náplní vašeho dne. V takovém případě vám elektrický šroubovák neudělá medvědí službu.

Nedostatků má jen velmi málo a týkají se především způsobu nabíjení, což při jeho solidní výdrži stejně nebudete dělat příliš často. Každopádně se za cenu okolo 1 300 korun jedná o skvělý kousek, který ocení každý kutil a servisák.

Xiaomi Mija Wowstick

8.4

Design a zpracování

9.5/10

Ergonomie

6.2/10

Výdrž baterie

9.2/10

Praktičnost

8.6/10

Klady (+)

  • design a zpracování
  • výdrž na jedno nabití
  • množství příslušenství v balení

Zápory (–)

  • horší ergonomie
  • nelze regulovat kroutící moment
  • stojánek neposlouží pro dobíjení

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments