Domů » Bleskovky » V ČR se začalo prodávat Xiaomi Mi4 s Windows 10 Mobile

V ČR se začalo prodávat Xiaomi Mi4 s Windows 10 Mobile

Na začátku prosince loňského roku komunita ve spolupráci s Microsoftem připravila pro smartphone Xiaomi Mi4 (recenze) alternativní ROM s operačním systémem Windows 10 Mobile, byť z výroby tento model běží na Androidu. Celý projekt vznikal od března 2015 roku v uzavřeném kruhu čínských uživatelů, od prosince si jej mohli zájemci vyzkoušet a nyní je Xiaomi Mi4 s Windows 10 Mobile dostupné k zakoupení i v České republice.

O distribuci se stará internetový obchod XiaomiMobile.cz, který telefon nabízí za 6 999 Kč včetně DPH. Je také dobré vědět, že společnost Xiaomi není do tohoto projektu nijak zainteresována, jedná se pouze o produkt komunity a Microsoftu.

V budoucnu se Windows 10 objeví i na dalších produktech Xiaomi; při listopadovém představení tabletu Mi Pad 2 byla kromě verze s Androidem prezentována také varianta se systémem od Microsoftu.

Xiaomi Mi4 můžete zakoupit v obchodě Beryko.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

14 komentářů

 1. husak (neregistrovaný)

  O uvedeném divném eshopu, o kterém je popsáno dost negativ pomlčím, ale cpát do šedivky w10 si může udělat každý sám. Průser u mobilu je LTE a absence karty, a po půlroce vyhodit, jako každý podobný PRC šmejd

 2. Pokud to tedy chápu dobře, tak telefon není od Xiaomi, neboť tam někdo dal podvodem W10M, které Xiaomi do svých telefonů nedává (společnost Xiaomi není do tohoto projektu nijak zainteresována) a společnost, která se falešně vydává za dodavatele pro ČR to nabízí.

  To je ale bordel.

  Společnost Xiaomi do toho musí být nějak zapojena a souhlasit s pokusy s W10M. Přeci si MS jen tak nedovolil ukrást telefon a nacpat tam jejich systém.

  • Vzhledem k tomu, že web xiaomimobile.cz nemá rovněž s fa Xiaomi nic společného, jedná se o prašť jako uhoď situaci

  • Martin II (neregistrovaný)

   LUNICZECH:

   „Společnost Xiaomi do toho musí být nějak zapojena a souhlasit s pokusy s W10M. Přeci si MS jen tak nedovolil ukrást telefon a nacpat tam jejich systém.“

   Svata prostota…

  • dalsi hlupy prispevok. mozes si ho kupit a narvat tam nazad androida

  • Doma si můžeš dělat co chceš, doma….

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To LUBICZECH DNES V 15:16 :

   -Hardware je firma Xiaomi

   -software je komunitní projekt za podpory firmy Microsoft

   -instalaci provedl dovozce

   -prodej dovozce

   Zajímalo by mě jestli zázrakem tam dobastlili nějak čestinu protže ta komuniktní rom byla ořezaná a byla jen anglicky a čínsky.

   Právní systém neumožňuje zakázat vyvíjet na něčí HW svůj SW

   K žádné krádeži tak nedošlo.

   XiaomiMobi…. je jeden z mnoha dovozců. Opět Nelze jim to zakázat, to je svoboda podnikání. Mohou to dovážet a prodávat.

  • nikto nic nedobastlil, staci pozriet na ich web a precitat, ze je to v anglictine. Inak verziu s Androidom maju za 6399, cize lacnejsie, ak je to teda ta ista 16GB varianta

 3. Tak mě tak napadá, nezkusil by někdo nacpat do Lumie 950 Android?

  • A kdo napíše kernel moduly pro kameru, iris, bluetooth atd., atd.?

  • To byla spíš taková ironická poznámka, když někdo může nacpat W10M do androidího telefonu (a ještě ho víceméně oficiálně prodávat), jestli by to nešlo i naopak.

  • Plnohodnotně nešlo (v amaterských podmínkách). Leda že by ty ovladače napsal sám MS, čemuž snad nevěří ani Arakin :)

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Problém je že zdrojové kody pro Android budou dostupné. Tedy port pro W10M, QNX, Ubuntu Mobile atd… budou snazší .

   Opačně zdrojové kody pro Win10M a Lumia hardware ( ovladače) dost těžko seženete.

 4. Nejsem fanouškem této značky tak nevím jak to přesně je, ale na netu jsem se dočetl a dohledal že MS má na svých serverech ROM přímo ke stažení. Nicméně je to tom pouze na verzi s LTE a na zmíněném shopu naopak prodávají s W10 naopak čistě verzi bez LTE.

  Jedná se tedy o dva rozdílné systémy a rozdílné ROM? A když si na tom shopu koupím verzi s LTE a stáhnu si tu rom z MS tak ji tam dostanu?

  Díky za případné ujasnění.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).