TOPlist

Xiaomi Mi Play se dostal do Guinnessovy knihy rekordů. Jaké prvenství si připsal?

Čerstvě oznámený Xiaomi Mi Play se ani pořádně neohřál na trhu a už si stihl připsat jedno prvenství a stát se držitelem jednoho světového rekordu. Zařízení se zapsalo do historie jako první telefon značky Xiaomi, který pohání osmijádrový čipset MediaTek Helio P35. Společně se zahájením prodeje Mi Play vytvořila společnost nový Guinnessův světový rekord za největší dynamické puzzle složené s chytrých telefonů.

Xiaomi nechalo vyskládat 1005 telefonů do tvaru vánočního stromečku. Podle vedoucích pracovníků společnosti bylo na celém projektu nejnáročnější udržet všechna zařízení připojená k jednomu operačnímu centru, které zajišťovalo stoprocentní synchronizaci mezi telefony. Předchozímu držiteli rekordu se podařilo vytvořit dynamický obrazec z 504 smartphonů.

Hardwarové parametry Xiaomi Mi Play

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 8.1, čipset: MediaTek Helio P35, octa-Core 2.3 GHz, GPU: IMG GE8320, RAM: 4/6 GB, interní paměť: 64/128 GB, pam. karta:
Rozměry: 147,76 × 71,89 × 7,8 mm, hmotnost: 150 g, zvýšená odolnost: ne

Displej, konektivita a baterie

5,84", IPS LCD, rozlišení: Full HD+, 1080 × 2280 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 4.2, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 3000 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 12 Mpx, f/2.2, 1.25 μm, PDAF, druhý: 2 Mpx, portrétový, selfie kamera: 8 Mpx, Full HD video, HDR

Poslední telefon, kterým byl právě Xiaomi Mi Play, zasadil do skládačky sám šéf společnosti Lei Jun. Podle něj se pracovníci na projekt připravovali dva týdny a samotná konstrukce zabrala celých dvanáct hodin.

 

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku