Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Play se dostal do Guinnessovy knihy rekordů. Jaké prvenství si připsal?

Xiaomi Mi Play se dostal do Guinnessovy knihy rekordů. Jaké prvenství si připsal?

Čerstvě oznámený Xiaomi Mi Play se ani pořádně neohřál na trhu a už si stihl připsat jedno prvenství a stát se držitelem jednoho světového rekordu. Zařízení se zapsalo do historie jako první telefon značky Xiaomi, který pohání osmijádrový čipset MediaTek Helio P35. Společně se zahájením prodeje Mi Play vytvořila společnost nový Guinnessův světový rekord za největší dynamické puzzle složené s chytrých telefonů.

Xiaomi nechalo vyskládat 1005 telefonů do tvaru vánočního stromečku. Podle vedoucích pracovníků společnosti bylo na celém projektu nejnáročnější udržet všechna zařízení připojená k jednomu operačnímu centru, které zajišťovalo stoprocentní synchronizaci mezi telefony. Předchozímu držiteli rekordu se podařilo vytvořit dynamický obrazec z 504 smartphonů.

Hardwarové parametry Xiaomi Mi Play
Systém: Android 8.1
Rozměry: 147,76 x 71,89 x 7,8 mm, Hmotnost: 150 gramů
Čipset: MediaTek Helio P35, Octa-Core 2.3 GHz
RAM: 4/6 GB, Interní paměť: 64/128 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 5,84", Full HD+, 1080 × 2280 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 Mpx
Bluetooth: 4.2, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Poslední telefon, kterým byl právě Xiaomi Mi Play, zasadil do skládačky sám šéf společnosti Lei Jun. Podle něj se pracovníci na projekt připravovali dva týdny a samotná konstrukce zabrala celých dvanáct hodin.

 

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).