Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Pad láká na displej s vysokým rozlišením, Tegru K1 a cenu pod 5 000 Kč

Xiaomi Mi Pad láká na displej s vysokým rozlišením, Tegru K1 a cenu pod 5 000 Kč

Společnost Xiaomi dnes představila nový tablet Mi Pad, který na první pohled vypadá jako iPad mini. Ve srovnání s ním ale nabízí výrazně nižší cenu, pod kapotou přitom nabízí velmi slušnou hardwarovou výbavu. Jedním z hlavních lákadel bude 7,9″ displej s rozlišením 2048 x 1536 px od Sharpu. Dostatečný výkon by měl zajistit procesor NVIDIA Tegra K1 s taktem 2,2 GHz (4+1). Pro potřeby systému budou připraveny 2 GB RAM a 16GB interní úložiště, které doplní slot na pam. karty s kapacitou až 128 GB.

Na zádech tabletu najdeme 8Mpx fotoaparát s autofocusem, nad displejem pak 5Mpx kamerku. Vestavěný akumulátor má kapacitu 6700 mAh. Tablet běží na modifikaci Androidu MIUI. Hmotnost je příjemných 360 gramů, tloušťka 8,5 mm.

  

16GB Wi-Fi verze se bude prodávat za 1499 juanů, tedy zhruba 4 800 Kč, 64GB Wi-Fi varianta za 1699 juanů, což je cca 5500 Kč. Xiaomi neprozradilo, zda se v budoucnu dočkáme i verze s podporou datových přenosů.

Introducing Xiaomi Mi Pad 小米平板

Mi Pad bude dostupný v několika barevných variantách s poměrně pestrým zbarvením. V Číně se začne prodávat od června, avšak pouze v rámci „open beta“ programu, do kterého výrobce zapojí vybrané zájemce, kteří budou produkt moci používat. Teprve později se počítá s klasickým online prodejem. O dostupnosti v dalších zemích zatím nepadla žádná zmínka.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

11 komentářů

 1. Borec (neregistrovaný)

  V ČR to bude zase 2x až 3x tolik, takže nezájem.

  • Igi (neregistrovaný)

   Vzhledem k tomu, že se u nás prodává snad Xiaomi RedMi Note za 10tis. Kč rádoby „oficiálně“, tak máte pravdu, cena bude asi přes 10 tis. Kč skoro určitě…

 2. iPad Mini s Androidem a barvami a bočními tlačítky jako Lumie.

  Ale jinak slušný, za málo peněz dost muziky.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Co já vím, tak Nokia barvy patentovaný nemá. Tlačítka jako Lumia? Myslíte 2 pro zvuk a 1 pro zapínání? To je vážně novinka na trhu, wow.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Ale jako iPad mini to vypadá

  • Však o nic nejde, nikde snad nikomu nenadávám (ani Xiaomi), pouze jsem vyjádřil názor na to jak to dle mě vypadá.

   Prostě klasická Čína, od každého si něco vypůjčí a mávnutím kouzelného proutku je to venku. Na druhou stranu proč ne, patentovat design by mělo být zakázané u mobilních telefonů a tabletů, protože být úplně jiný v podstatě nejde.

  • K těm tlačítkům jsem myslel jejich materiál, který vypadá jak materiál z Lumii, o nic více nešlo, navíc to samozřejmě nelze říct s určitostí dokud to člověk nedrží, o rozložení jsem nic nepsal a šlo mi čistě o to vyjádřit jak to dle mě vypadá.

  • „Prostě klasická Čína, od každého si něco vypůjčí a mávnutím kouzelného proutku je to venku.“

   Takhle to dnes dělá většina výrobců… Viz třeba Samsung…

   Pokud by se dal za podobnou cenu dotáhnout do ČR, tak bych ho hned bral.

 3. Som zvedavý na výdrž baterie :D

 4. keby sme si nikto od nikoho nič nepožičali, a nezlepšovali, tak chodíme s kresadlom a jeme mamuty. Niekto tiež odkukal zrkadlo v obchode a vyrobil spätné zrkadlo do auta :-). Čo je na tom. Dnes je tých vecí dennej potreby neskutočne veľa, takže sa dá toho aj veľa odkukať. JA nerozumiem tomuto petentíčkovaniu. Keď mi ide dobre na predaj môj výrobok a na inom trhu pôjde podbný inému, tak nech. Ale na druhej strane, miliarda k miliarde a bude ich aj sto, to je heslo amíkov a im podobných :-D

  • Martin P. (neregistrovaný)

   A jaká je pointa toho cantcu co jste napsal přichází snad ten tablet snad s něčím novým zlepšeným? nebo to je „kopírák“. Který se sem spousta jedinců bude snažit dovést pomocí celního\daňového podvodu?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).