TOPlist

Xiaomi Mi Max 2 oficiálně: 6,44″ displej, 5 300mAh akumulátor a sympatická cena

Společnost Xiaomi dnes po roce představila nástupce tabletofonu Mi Max s pořadovým číslem 2. Meziročně se příliš mnoho nezměnilo, stále před sebou máme pořádného macka s kovovým tělem a 6,44palcovým displejem.

Zobrazovač má Full HD rozlišení, což ve výsledku znamená ještě dostatečnou jemnost 342 ppi. Tloušťka rámečků okolo displeje nenadchne, ale ani neurazí, do Xiaomi Mi Mix má Mi Max 2 pořádně daleko. Zájemci o novinku budou muset zkousnout rozměry 174,1 × 88,7 × 7,6 mm, které mají mnohem blíže k malému tabletu, než k telefonu. Pokud se vám podaří zařízení vsunout do kapsy, rozhodně o něm budete vědět, váží 211 gramů.

Svůj díl na takto vysoké hmotnosti má nejen unibody kovové tělo, ale bezesporu také akumulátor, jehož kapacita mezigeneračně narostla o 450 mAh na 5 300 mAh. S touto porcí si budete moci užít 18 hodin kontinuálního přehrávání videa či 21 hodin navigace na GPS. Díky USB-C a podpoře technologie Quick Charge 3.0 dobijete akumulátor za hodinu na slušných 68 procent.

Podpora Quick Charge se pochopitelně váže na čipset od Qualcommu, v tomto případě je to konkrétně Snapdragon 625, který mimochodem poháněl i minulou generaci (v některých variantách Snapdragon 650). Navyšovaly se však paměti, RAM má kapacitu 4 GB, vnitřní úložiště pak bude na výběr mezi 64 a 128 GB. Hlavní fotoaparát je postaven na čipu IMX386 a má 12 Mpx, čelní kamerka pro selfies je 5Mpx. Telefon je vybaven čtečkou otisků prstů a infraportem, a obsahuje standardní konektivitu, bohužel tradičně bez podpory u nás potřebné frekvence LTE 800 Mhz.

Xiaomi Mi Max 2 pohání operační systém Android 7.0 Nougat ověnčený nadstavbou MIUI 8. Telefon půjde do prodeje 1. června v Číně za cenu 1 699 CNY (asi 5 900 korun bez DPH), verze se 128 GB úložištěm přijde na 1 999 CNY (6 900 korun DPH).

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku