Xiaomi Mi Band 6 na první fotografii. Design se příliš nezmění, přesto se na něj těšíme

Xiaomi Mi Band 5 001

Fitness náramek Xiaomi Mi Band je celosvětově velmi populární pro své skloubení funkcí a sympatické ceny. Právě on významnou měrou zajišťuje Xiaomi jednu z předních pozic na trhu s nositelnou elektronikou. Zatímco Xiaomi Mi Band 4 byl vítanou evolucí, která přinesla barevný displej, model Mi Band 5 se odvážil změnit také design a způsob nabíjení.

Design předchozího modelu by měl být základem pro chystaný Mi Band 6, alespoň podle uniklé fotografie, která byla k dispozici jako příloha na stránkách Prohlášení o shodě Evropské Unie. Pro Xiaomi má náramek opět vyrobit firma Huami, která s čínským gigantem bude spolupracovat ještě minimálně další tři roky.

XIaomi Mi Band 6
Uniklá fotografie Xiaomi Mi Band 6

Na první pohled nejsou designové změny nikterak velké. Podle všeho se bude Xiaomi snažit zachovat fyzické rozměry, především kvůli kompatibilitě s náhradními řemínky. Xiaomi Mi Band 5 totiž nebyl s předchozí generací 100 % shodný, což zákazníci nesli nelibě. Mi Band 6 bude pravděpodobně mít stejné rozměry, ale displej by se opět měl trochu zvětšit. Pochvalu si zaslouží také zachování stejné magnetické nabíječky.

Nepřehlédněte – Recenze Xiaomi Mi Watch: cena je příznivá a nedostatků málo

Další vylepšení se mají odehrávat pod kapotou. Zásadní změnou má být přítomnost SpO2 senzoru, který monitoruje okysličení krve během cvičení. Dále se snad můžeme těšit na hlasového asistenta Amazon Alexa, vylepšené sledování aktivit, vestavěnou GPS či NFC. Otázkou je, zda se verze s NFC skutečně dostane na náš trh a zda ji Xiaomi také podpoří mobilními platbami, ale dost o tom pochybuji.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku