TOPlist

Xiaomi Mi Band 4 vs. Honor Band 5: srovnání parametrů

Honor Band5 vs Xiaomi Band 4

Huawei před nedávnem představil svůj nový chytrý náramek Honor Band 5. Tento nástupce čtyřky nyní konkuruje populárnímu náramku od Xiaomi – Mi Band 4. Honor Band 5 se po designové stránce od předchozího modelu nijak zvlášť neliší. Jedná se tak spíše o vylepšení po stránce technické a přináší nové funkce, jako například měření obsahu kyslíku v krvi. Pojďme se nyní podívat na rozdíly mezi těmito náramky.

Honor Band 5 Xiaomi Mi Band 4
Váha 22,7 gramů 22,1 gramů
Velikost 43 mm × 17,2 mm × 11,5 mm
Displej 0,95″ barevný AMOLED dispej
120 x 240 px, RGB
0,95″ barevný AMOLED displej
120 x 240 px, RGB
Doba nabíjení 1 hodina Méně než 2 hodiny
Materiál řemínku Silikonový Silikonový
Konektivita Bluetooth 4.2, (NFC má pouze čínská verze, globální verze NFC nemá) Bluetooth 5.0, (NFC má pouze čínská verze, globální verze NFC nemá)
Měření kyslíku v krvi Podporuje Nepodporuje
Vodotěsnost 5ATM 5ATM
Baterie 100 mAh 135 mAh
Tvar modulu Obdélníkový Eliptický
Senzory šestiosý akcelerometr, infračervený senzor, měření srdečního tepu tříosý akcelerometr, tříosý gyroskop,měření srdečního tepu, proximity senzor

Podle výše uvedené tabulky si můžeme všimnout, že si oba náramky jdou doslova po krku. Jejich specifikace i nejnovější funkce jsou totiž velmi podobné a rozdíly jsou skutečně minimální. U Honor Bandu 5 zamrzí starší verze Bluetooth 4.2. Ve prospěch Xiaomi hraje rovněž lepší výdrž. Při výběru ale nejspíše bude rozhodovat i subjektivní spokojenost s určitou značkou a specifické funkce, ve kterých se liší.

Honor Band 5
Honor Band 5

Rozdíly jsou spíše ve funkcích

Honor Band 5 přichází s osmi předinstalovanými vzhledy ciferníku. Mi Band 4 obsahuje čtyři volby ciferníků, ale celkově jich má na výběr několik desítek. Band od Honoru podporuje až 11 různých typů aktivit, včetně sledování běhu, jízdy na kole, chůze, plavání a podobně.

Samozřejmostí je krokoměr, sledování srdečního tepu, kvality spánku či monitorování vzdálenosti a spálených kalorií. Výrobce tvrdí, že měření srdečního tepu by navíc mělo být u tohoto náramku přesnější, díky vyspělejšímu senzoru TruSeen 3.5. Náramek pomocí speciálního SpO2 senzoru měří také hodnotu okysličení krve.

Nepřehlédněte – recenze Xiaomi Mi 9T: povedený v každém směru

Také Xiaomi Mi Band 4 nabízí řadu zdravotních funkcí. Mezi ně standardně patří sledování spánku, srdeční frekvence, celodenní kontrola srdeční frekvence, graf srdeční frekvence, pohotovostní upozornění atd. Měření obsahu kyslíku v krvi však náramek od Xiaomi nepodporuje.

Bezkontaktní placení pomocí NFC je u obou náramků podporováno výhradně v Číně, globální verze určená pro světový trh (u obou náramků) podporu NFC nemá.

Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4

Rozhodnou zdravotní funkce?

Pokud uživatelé hledáte náramek s podrobnými zdravotnickými metriky a pokročilejšími funkcemi pro monitorování zdraví, pak je Honor Band 5 ideální volbou. Xiaomi Band 4 na druhou stranu nabízí vyšší výdrž a skvělou „prodlouženou ruku“ k mobilnímu přístroji, zobrazující upozornění, hovory, SMS či ovládání hudby, se standardními zdravotnickými funkcemi.

Ceny jsou pak velmi podobné. Huawei Band 5 se má v Číně cenově pohybovat od 28 do 31 USD, v závislosti na volbě modelu s NFC či bez něj. Českou cenu Honor zatím stanovenou nemá, ale ze zahraničí se dá nyní v globální variantě objednat v akci za zhruba 690 Kč. Xiaomi Band 4 u nás seženeme za cenu pohybující se okolo 1299 Kč včetně DPH (oficiální česká distribuce).

Autor článku Lukáš Kobylík
Lukáš Kobylík
Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.

Kapitoly článku