Domů » Články » Xiaomi Mi Band 3 mluví čínsky? Poradíme vám, jak do něj dostat angličtinu

Xiaomi Mi Band 3 mluví čínsky? Poradíme vám, jak do něj dostat angličtinu

V redakci aktuálně testujeme Xiaomi Mi Band 3 v čínské verzi, jelikož ta globální anglická zatím ještě není k dispozici. To by se mělo změnit během několika týdnů, nicméně řada uživatelů čekání nevydržela a z čínských internetových obchodů si Xiaomi Mi Band 3 objednala.

Pokud jste si i vy pořídili Xiaomi Mi Band 3 s čínským firmware (platí pouze pro popisky na displeji Mi Bandu 3), samotná aplikace Mi Fit pro Android i iOS je v kompletně v češtině. I když se Mi Band 3 s čínským firmware dá používat, přece jen to není úplně to pravé ořechové.

Čínské znaky na Mi Bandu 3 nechce asi nikdo z nás. Poradíme vám, jak do náramku dostat angličtinu.
Čínské znaky na Mi Bandu 3 nechce asi nikdo z nás. Poradíme vám, jak do náramku dostat angličtinu.

V diskuzním fóru MIUI.com jsem ale našel návod, jak do Mi Bandu 3 dostat anglický firmware. Celý postup jsem vyzkoušel a za několik minut na mě už náramek „mluvil“ anglicky. Přeložena je většina položek – jediné místo, kde jsem ještě našel čínské znaky, je obrazovka s počasím, kde se chybně zobrazují názvy měst. Bohužel, ani s anglickým firmware nezmizí problém s českými znaky s diakritikou, namísto kterých se zobrazují otazníky.

Jak dostat anglický firmware do Xiaomi Mi Band 3?

Abyste si do náramku Mi Band 3 mohli anglický firmware nahrát, je potřeba stáhnout si upravenou Mi Fit aplikaci (APK) pro Android, která následně do Mi Bandu 3 nahraje anglický firmware. Pokud máte iPhone, sežentě si někoho s Androidem, pro iOS totiž žádná upravená aplikace neexistuje. Mějte na paměti, že autor návodu ani provozovatel webu nenesou žádnou odpovědnost za případné škody, které mohou vzniknout – vše provádíte na vlastní zodpovědnost.

1) Pokud máte Mi Band 3 spárovaný s oficiální Mi Fit aplikací, odpárujte jej a následně z telefonu aplikaci odinstalujte. V případě, že máte Mi Band nový a aplikaci Mi Fit jste ještě do telefonu neinstalovali, přejděte rovnou na další bod.

2) Z MIUI.com fóra si do svého Android smartphonu stáhněte upravený APK soubor, respektive ZIP archiv Mi Fit Modified for Mi Band 3.zip (cca 30 MB), který následně rozbalte a proveďte instalaci výsledného APK souboru mifit-aligned-debugSigned.apk (zde je přímý odkaz na soubor, nicméně pro jeho stažení je nutné, abyste byli registrovaná na MIUI.com fóru).

3) Jakmile upravenou aplikaci nainstalujete, zapněte si Bluetooth, spusťte ji a proveďte spárování s Xiaomi Mi Band 3 s čínskou verzí firmware (do aplikace Mi Fit bude vyžadováno přihlášení přes Mi účet, Google v upravené aplikaci nefunguje; pokud Mi Fit účet nemáte, vytvořte si jej).

4) Až budete mít Mi Band 3 spárovaný s upravenou Mi Fit aplikací a proklikáte se úvodními obrazovkami, dojde k aktualizaci firmware náramku na anglickou verzi. Update bude trvat zhruba dvě minuty a následně už vás systém přivítá s anglickými popisky.

Takto vypadá průběh aktualizace firmwaru (v tomto případě z čínské na anglickou verzi)

5) Nyní už jen stačí z upravené Mi Fit aplikace odpárovat váš Mi Band 3 a pak aplikaci odinstalovat z telefonu a nahrát originální Mi Fit aplikaci z Google Play nebo App Store (iPhone). Upravený anglický firmware má od autora schválně nastavené vyšší číslo verze, aby nedošlo k jeho přepsání při případném nové aktualizaci přímo od Xiaomi. Xiaomi Mi Band 3 s takto nahraným anglickým firmwarem pak bez problémů můžete používat i s iPhonem (vyzkoušeno).

Aktualizováno 17. července: Vypadá to, že v Xiaomi se proti neoficiálnímu anglickému firmwaru snaží bojovat, jelikož jakmile nainstalujete zpět originální Mi Fit aplikaci, dojde ihned k přehrátí firmwaru zpět na čínský. Už se ale objevil jiný postup a dokonce i první neoficiální česká lokalizace – podrobnosti naleznete zde.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

22 komentářů

 1. Znamená to, že už po takovém zákroku není možné z oficiální aplikace stáhnout žádný update firmwaru protože by se opět změnil jazyk? Dá se pak nějak udělat obnova toho firmwaru, kdyby Xiaomi samotné pak nabízelo v nějaké aktualizaci změnu jazyka?

  • Obnova se udělat dá. Existuje mifit aplikace pro obnovu originálu. Nicméně až vyjde další verze mi fit oficiálně, aktualizuješ, stáhne se i nový firmware, pokud bude mít vyšší číslo verze než ta upravená verze mi fit a její firmware.

 2. Taky jsem ho koupil taky jsem přehodil na angličtinu tak doufám že nějaký update pak proběhne. Strašně mě štve ta diakritika texty jsou nečitelné, stačilo by jméno kontaktu jenže to taky nejde nastavit. Nevím proč ale neukazuje kdo volá jen ze mam hovor. Všechna práva povolena všude se píše že to umí a z reálného použití jsem nenašel žádný důkaz ani na webu. Display by mohl svítit víc. Jsem moc zvědaví na recenzi už se těším. Hlavně jak je to s tím hovorem..

 3. Odporucam Amazfit Bip urcite lepsia volba. Je to viac odladene a cez alternativnu apku funguje normalne aj diakriika a da sa to normalne citat . a nie po par slovickach,.

 4. 29.6 vyšla aktualizace na mi fit apku a angličtinu přepsala,opětovným postupem tam zůstává pořád činnosti na.Co dělat!!??

  • Vidím, že nejsem sám, kdo má náramek opět v čínštině :-( Asi nám nezbývá, než vyčkat na vydání nové opravy tak, aby tento postup fungoval. Nebo třeba už Xiaomi konečně vydá international verzi. Jen by to chtělo aktualizovat tento článek, protože postup v něm popsaný už nefunguje.

  • jj nejsem jediný koukám komu to přepsalo eng, no co na mi8 už je global verze, snad ho budu do středy nejdýl mít doma, tak počítejme, že bude global brzo i na band3 ????????????????????????

 5. Karel Kohout

  Ahoj všem, po včerejší aktualizaci 2.7.2018 aplikace i firmware v náramku je tam zase jen čínština. Ví někdo, co s tím?
  Díky Karel

  • Tak to není žádná záhada ne? Prostě musí komunita opět upravit aktuální FW, který si tam opět nahraješ. A příště znovu, pokud nebude mít ofiko jinou jazykovou mutaci.

 6. Nevím jak nastavil vysoké číslo firmwaru ale po nainstalování apky z google play se ihned aktualizoval firmware a zase samý klikyhák

 7. Nejde mi soubor nainstalovat. Píše mi to, že je poškozený :(

 8. Dobrý den vše proběhlo jak mělo, ale po odinstalování a nainstalování origo app se znovu objevila čínština a už to nejde předělat. Co s tím díky.

 9. Dnes mi prišiel miBand 3, podľa návodu som si stiahol do neho angličtinu, cez neoficialnu apku mi band, sparoval so Samsung, všetko išlo, akurát mi nefungovali notifikácie v aplikácii Mi band tools (platená), tak som znova stiahol oficiálnu apku Mi band a náramok bol opäť v čínštine…

  • Dobrý den, vypadá to, že Xiaomi už na tenhle hack přišlo a do Mi Fit aplikace schválně forcuje verzi s vyšším číslem FW, než je tahle neoficiální, takže vždy dojde k přehrátí zpět na čínštinu. Díval jsem se i do ofiko MIUI fóra [odkaz] , ale zatím tam novější upravený FW není k dispozici, nicméně na jiném fóru už se objevila neoficiální česká lokalizace. Postup pro nahrání je ale o něco složitější, podrobnosti najdete zde [odkaz]

 10. Prosím mě to nefunguje

 11. Zkoušela jsem několikrát a bohužel nejde

 12. u kroku 4 nedošlo k žádné aktualizaci

 13. To byl zas kup do prdele,,, samej klikyhak, jestli někdo vyresi prosim ozvete se, navod už nefunguje

  • Po novej aktualizácii mám náramok v čínskom jazyku a nejde to už dať do angličtiny. Kto pomôže. Mám iphone

  • Je čas naučit se čínsky. ?

 14. Mohu doporučit aplikaci jménem mi bandage ve které se dá náramek přenastavit do angličtiny

 15. Zdravím, mne sa podarilo dostat tam cestinu ale po aktualizacii mi ostal na naramku len home screen a nic ine. Resetovat to neviem a ani sparovat. Stretli ste sa uz s niecim takym?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).