Sledujte nás na YouTube

Čeština pro Xiaomi Mi Band 3: komunita nikdy nespí

Zhruba před měsícem jsme vám přinesli návod, jak do náramku Xiaomi Mi Band 3 s čínskou lokalizací dostat neoficiální anglický firmware. Výrobce však vydal novou verzi aktualizace Mi Fit, která takto upravený firmware přepíše zpět na čínský, nicméně komunita opět nelenila a nejen že tento problém vyřešila, ale pro Xiaomi Mi Band 3 už je dokonce k dispozici čeština. Na tuto skutečnost nás na našem YouTube kanále upozornil divák Tomáš Hudeček, kterému tímto děkujeme.

Čeština pro Xiaomi Mi Band 3

Český firmware (aktuálně ve verzi 1.0) vychází z originálního anglického (verze 1.2.0.8) a až na města na obrazovce s předpovědí počasí, která mimochodem nebyla přeložena ani v neoficiálním anglickém firmwaru, vše funguje na jedničku. Opraveno je dokonce zobrazování data pro u nás používaný tvar DD/MM.

V případě, že si českou lokalizaci chcete vyzkoušet, bude nutné postupovat podle tohoto návodu na serveru GeekDoing.com. Samotné vlákno věnované české lokalizaci, kde vždy najdete nejnovější verzi českého firmwaru ke stažení a kam zároveň můžete hlásit případné nepřesnosti a chyby v překladu, naleznete zde.

Poznámka: V současné době v redakci Mi Band 3 nemáme k dispozici, proto českou lokalizaci nemůžeme otestovat (čekáme na prodejní balení pro český trh, které následně budeme recenzovat), nicméně první reakce uživatelů jsou velice pozitivní. Pokud i vy češtinu vyzkoušíte, budeme rádi, když nám dáte do komentářů vědět, jak jste s ní spokojeni.

Připomínáme, že sportovní náramek Xiaomi Mi Band 3 se u nás začne prodávat v průběhu září za 999 Kč včetně DPH (verze bez NFC).

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

19 komentářů

 1. Kiff (neregistrovaný)

  Včera jsem to tam nahrál a zatím šlape skvěle ;-) pěkná práce! Asi není real, že by se tahle čeština třeba objevila u kusů ofiko prodávaných v ČR?

 2. Jakub (neregistrovaný)

  Mě vyskakuje chyba “Problém při přenosu matadat firmvéru” když chci fw instalovat :(

 3. Silvie (neregistrovaný)

  Mně by měl náramek dorazit zítra (bude můj první) a už teď se bojím že nezvládnu tuhle náročnou “operaci” :D Jsem žena blonďatá technikou spíš nepolíbená… Pokud bych to nezvládla mohu se na někoho obrátit kdo by mi poradil? Chápete, že se těším jak malé děcko a musím vše mít nejlépe hned :D

  • Libor (neregistrovaný)

   Když se spojíte s někým kdo se v tom vyzná tak to má jako já za pět minut.

   • Silvie (neregistrovaný)

    No mám jednoho kamaráda co rozumí počítačům a mobilům celkem, takže ten by to asi zvládnout mohl :D No nějak to jít musí :)

   • Silvie (neregistrovaný): Tihle jsou nejlepší:), “hele ty jsi od těch PC že?, jo vcelku jo, fajn můžeš mi pls říci jak udělat v Excelu tohle?” :)

 4. Charouz (neregistrovaný)

  Dobrý den, náramek jsem koupil resp. objednal hned po první informaci o jeho výrobě. Přišel samozřejmě v čínské verzi. Dle Vaší rady jsem tam “dostal” angličtinu, následně po pár dnech češtinu dle Vámi popisované cesty. Vše funguje jak má a jak popisujete, jsem zkrátka úplně nadšený.

 5. Petr Pliska (neregistrovaný)

  Já ji mám už týden a čeština šlape jak má bez problémů.

 6. Jiří Václavík (neregistrovaný)

  I u mě funguje bez problému.

 7. Němec (neregistrovaný)

  Nevíte jestli se dají přenášet kroky z Mi Band do aplikace Samsung S Health?

  • Patrik (neregistrovaný)

   Je to složité:
   1,5. V aplikaci Mi Fit zapni sychronizaci fo Google Fit
   1. Stáhni si Google Fit, aplikaci nenavštěvuj, prostě nic s ní po instalaci nedělej
   2. Stáhni si Health Sync, ktetý Ti data z GFitu sxnchronizuje do SHealthu

 8. Jan (neregistrovaný)

  Náramek jsem obdržel včera a během krátké chvíle jsem tam češtinu podle návodu dostal. Šlape to dobře, moc děkuji ;-)

  • Luka (neregistrovaný)

   Ahoj. Mi se tam porad vraci cinstina, kdyz zapnu v mobilu Mi Fit. Nevedel bys proc?

  • Jan (neregistrovaný)

   Patriku, moc děkuji. Dnes dopoledne se mi vrátil rozsypaný čaj tak jsem hned šel sem na stránky a už zase jedu v češtině ;-) DĚKUJI!!!

 9. Radim (neregistrovaný)

  U verze 1.2 se mi po spuštění originální alplikace hned nahrál starý fw a vrátily se mi zpět čínské znaky :/ Když se mi to podařilo přerušit, po každém spuštění Mi Fit se začal upgradovat zase až se mi nahrál celý. Verze 1.3 asi zatím funguje. Doufám že vydrží…

  • Luka (neregistrovaný)

   Ahoj, povedlo se Ti to? Jak ja zapnu Mi Fit, tak se mi to taky hned prehodi zpet do cinstiny. Firmware jsem nahraval cesky i anglicky 1.3.

  • Rado (neregistrovaný)

   Má radost z češtiny trvala cca půl minuty. Potom se začal aktualizovat firmware, už mám verzi 1.3.0.4 a s ní i rozsypaný čaj :-(

 10. Adéla (neregistrovaný)

  Dobrý den, může mi prosím někdo poradit? Dnes mi přišli hodinky samozřejmě v čínštině…angličtinu jsem do nich nedostala a po dlohé operaci ani češtinu :D postupovala jsem dle návodu, ale už fakt nevím. Jestli je to mobilem či co. Češtinu už mám staženou, ( nově jsem teď stáhla i odkaz tady výše ) a pořád to stejné, že se aplikace Gatgetbridge zastavila.
  Když češtinu najdu v souborech píše ” tuto akci nemůže provést žádná aplikace “. Děkuji za rady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *