Domů » Bleskovky » Čeština pro Xiaomi Mi Band 3: komunita nikdy nespí

Čeština pro Xiaomi Mi Band 3: komunita nikdy nespí

Zhruba před měsícem jsme vám přinesli návod, jak do náramku Xiaomi Mi Band 3 s čínskou lokalizací dostat neoficiální anglický firmware. Výrobce však vydal novou verzi aktualizace Mi Fit, která takto upravený firmware přepíše zpět na čínský, nicméně komunita opět nelenila a nejen že tento problém vyřešila, ale pro Xiaomi Mi Band 3 už je dokonce k dispozici čeština. Na tuto skutečnost nás na našem YouTube kanále upozornil divák Tomáš Hudeček, kterému tímto děkujeme.

Čeština pro Xiaomi Mi Band 3

Český firmware (aktuálně ve verzi 1.0) vychází z originálního anglického (verze 1.2.0.8) a až na města na obrazovce s předpovědí počasí, která mimochodem nebyla přeložena ani v neoficiálním anglickém firmwaru, vše funguje na jedničku. Opraveno je dokonce zobrazování data pro u nás používaný tvar DD/MM.


V případě, že si českou lokalizaci chcete vyzkoušet, bude nutné postupovat podle tohoto návodu na serveru GeekDoing.com. Samotné vlákno věnované české lokalizaci, kde vždy najdete nejnovější verzi českého firmwaru ke stažení a kam zároveň můžete hlásit případné nepřesnosti a chyby v překladu, naleznete zde.

Poznámka: V současné době v redakci Mi Band 3 nemáme k dispozici, proto českou lokalizaci nemůžeme otestovat (čekáme na prodejní balení pro český trh, které následně budeme recenzovat), nicméně první reakce uživatelů jsou velice pozitivní. Pokud i vy češtinu vyzkoušíte, budeme rádi, když nám dáte do komentářů vědět, jak jste s ní spokojeni.

Připomínáme, že sportovní náramek Xiaomi Mi Band 3 se u nás začne prodávat v průběhu září za 999 Kč včetně DPH (verze bez NFC).

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kiff
Anonym
Kiff

Včera jsem to tam nahrál a zatím šlape skvěle ;-) pěkná práce! Asi není real, že by se tahle čeština třeba objevila u kusů ofiko prodávaných v ČR?

Janys788
Anonym
Janys788

Mě vyskakuje chyba „Problém při přenosu matadat firmvéru“ když chci fw instalovat :(

Silvie
Anonym
Silvie

Mně by měl náramek dorazit zítra (bude můj první) a už teď se bojím že nezvládnu tuhle náročnou „operaci“ :D Jsem žena blonďatá technikou spíš nepolíbená… Pokud bych to nezvládla mohu se na někoho obrátit kdo by mi poradil? Chápete, že se těším jak malé děcko a musím vše mít nejlépe hned :D

Libor
Anonym
Libor

Když se spojíte s někým kdo se v tom vyzná tak to má jako já za pět minut.

Silvie
Anonym
Silvie

No mám jednoho kamaráda co rozumí počítačům a mobilům celkem, takže ten by to asi zvládnout mohl :D No nějak to jít musí :)

uni
Uživatel
uni

Silvie (neregistrovaný): Tihle jsou nejlepší:), „hele ty jsi od těch PC že?, jo vcelku jo, fajn můžeš mi pls říci jak udělat v Excelu tohle?“ :)