Xiaomi Mi A3 v přípravě. S čistým Androidem a konečně také s NFC

Xiaomi loni v létě vypustilo na trh telefony Mi A2 (recenze) a Mi A2 Lite. Obě zařízení nabídla čistý Android v rámci programu Android One. Nyní se zdá, že výrobce už v tichosti připravuje jejich nástupce. V uživatelském rozhraní vlajkových lodí Xiaomi Mi 8 (recenze) a Mi Mix 3 (recenze) se totiž objevilo krycí jméno „orchid_sprout“. Právě slovo „sprout“ se používá k označení veškerých zařízení, která patří do programu Android One, tedy včetně předchozích telefonů společnosti Xiaomi.

blank
Xiaomi Mi A2

Například kódové označení modelu Mi A1 znělo „tissot_sprout“, Mi A2 se říkalo „jasmine_sprout“ a Mi A2 Lite „daisy_sprout.“ O specifikacích chystaného telefonu máme v současné době minimum informací. Za zmínku stojí snad jen to, že Mi A3 nejspíše nabídne podporu NFC. Pokud by se tak stalo, pro Xiaomi by to byl vůbec první Android One telefon s touto funkcí. Kdy a zda vůbec se oznámení tohoto zařízení dočkáme, není v tuto chvíli jasné.Nepřehlédněte

Xiaomi Mi A2 Lite dostává aktualizaci na Android 9.0 Pie

Autor článku blank
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku