Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi A3 v přípravě. S čistým Androidem a konečně také s NFC

Xiaomi Mi A3 v přípravě. S čistým Androidem a konečně také s NFC

Xiaomi loni v létě vypustilo na trh telefony Mi A2 (recenze) a Mi A2 Lite. Obě zařízení nabídla čistý Android v rámci programu Android One. Nyní se zdá, že výrobce už v tichosti připravuje jejich nástupce. V uživatelském rozhraní vlajkových lodí Xiaomi Mi 8 (recenze) a Mi Mix 3 (recenze) se totiž objevilo krycí jméno „orchid_sprout“. Právě slovo „sprout“ se používá k označení veškerých zařízení, která patří do programu Android One, tedy včetně předchozích telefonů společnosti Xiaomi.

Xiaomi Mi A2

Například kódové označení modelu Mi A1 znělo „tissot_sprout“, Mi A2 se říkalo „jasmine_sprout“ a Mi A2 Lite „daisy_sprout.“ O specifikacích chystaného telefonu máme v současné době minimum informací. Za zmínku stojí snad jen to, že Mi A3 nejspíše nabídne podporu NFC. Pokud by se tak stalo, pro Xiaomi by to byl vůbec první Android One telefon s touto funkcí. Kdy a zda vůbec se oznámení tohoto zařízení dočkáme, není v tuto chvíli jasné.

Xiaomi Mi A2 Lite dostává aktualizaci na Android 9.0 Pie

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

8 komentářů

  1. Jsem moc zvědavá, ráda bych si Mi A3 a čistým androidem šla. :)

  2. Měl jsem MT s funkcí NFC a nikdy jsem to nepoužil

    • A co z toho plyne? Pokud by NFC chybělo, bylo by to zásadní mínus. Ty nepotřebuješ, druhý ano.

    • Tak pokud máš třeba banku, která nepodporuje nfc platby, tak se ti nedivím.

    • Pořád nějak nevidím tu přidanou hodnotu platby mobilem proti kartě. Jde mít v telefonu 3 karty? Kolik času mi zabere volba, kterou kartu použít ?

    • Ano, Jde mít v telefonu klidně 3 karty. Já používám 2. Tak kromě toho, že to nemusíš lovit někde v peněžence, to v té peněžence nemusíš mít. Výběr karty v mobilu je otázka 5ti vteřin. Nad 500 Kč stačí otisk prstu. Je to pohodlné, rychlé. Vyzkoušej a uvidíš.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).