Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi A2 Lite dostává aktualizaci na Android 9.0 Pie

Xiaomi Mi A2 Lite dostává aktualizaci na Android 9.0 Pie

V polovině listopadu společnost Xiaomi spustila beta program pro majitele smartphonu Mi A2 Lite (recenze), v rámci kterého bylo možné zapojit se do testování Androidu 9.0 Pie. Náš čtenář Rudolf Greiffenegg nás informoval, že na své zařízení 25. prosince obdržel OTA aktualizaci na finální verzi systému.

Xiaomi Mi A2 Lite dostává aktualizaci na Android 9.0 Pie
Xiaomi Mi A2 Lite dostává aktualizaci na Android 9.0 Pie

V případě, že jste na svůj Xiaomi Mi A2 Lite aktualizaci na Android 9.0 Pie ještě nedostali, přejděte do nabídky Nastavení – O systému, kde zkuste dostupnost ověřit ručně. Pokud vám ani v tomto případě systém update nenabídne, zkuste pár dní vyčkat.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

16 komentářů

 1. 2 kusy, oba aktualizovany 26.12., zatim bez problemu…

 2. 2 telefony aktualizovány už 25. a také žádné problémy

 3. Ano aktualizace mi také došla 25.12 na android 9. A druhý den se A2 lite tak seklo že pouze černá obrazovka a nabídka hard reset a nové nastavení telefonu od začátku. :-( . Od té doby zatím ok…

 4. Hlavně pozor aby šla lte u MI A1 nejde po aktualizaci mimo města

 5. Varování před pokusem o downgrade pro ty, kdo již nasadil android 9…
  [odkaz]

 6. Jo. Aktualizace přišla,kéž bych ji nenainstaloval.
  K tomu mobilu totiž používám Xiaomi mi Bluetooth receiver, po aktualizaci na pie přes to fungují hovory pouze ve velmi nízké kvalitě.
  Nevím jak to funguje u jiných Bluetooth sluchátek ale pokud někdo používáte něco podobného, doporučuji neaktualizovat.

 7. Dvořák Dominik

  Dobrý den
  Dnes se my aktualizoval android z verze Oreo na verzi pie a nejsem spokojen s touto verzí androidu jak se dá vrátit starší verze androidu

  Předem děkuji za odpověď

  • S ohledem na Anti-Rollback Protection, která přišla s Androidem Pie, nelze downgrade doporučit, pokud nehodláte z mobilu vyrobit těžítko.
   Nejsou mi jasné důvody té mánie stále aktualizovat, když zařízení funguje. Co konkrétně očekáváte od nové verze, co tato nová verze přináší pozitivního?

  • Nejsou mi jasné důvody té mánie stále aktualizovat…!? K tomu mě napadá tak se raději k tomu nevyjadřujte a dál leštěte svůj WP nebo Symbian klenot….. To snad nemyslíte vážně ne!

  • Dobrý den,

   poradíte mi prosím jestli se Vám podařila vrátit stará verze androidu?

   Děkuji moc za odpověď.

 8. Gratulace mnohé A1 měli 9.0 jako OTA v týdnu od 17 do 23 :-P

 9. Dobrý den, jak můžu po nové aktualizaci odstranit vyhledávací lištu od Googlu
  Děkuji

 10. Koncem prosince mi přišla výzva k aktualizaci na verzi 9 (což jsem nic netuše udělal), zmizaela mi řada ikon z plochy. Zásadní, že zmizela ikona aplikace – nejdou prstem přetáhnout zmizelé ikony (když otevřu seznam aplikací z Nástroje – Aplikace) Zmizelé aplikace lze spustit jen přes Google Play. U některých aplikaci problém vyřešilo ji odinstalovat a přes Google Play znovu nainstalovat (např. kalkulačka). Bohužel to nelze u Kalendář (nelze odinstalovat) – takže mohu jen složitě otevírat přes Google Play – Mé aplikace – Kalendář. Nevím jak problém vyřešit.

  • Tovarni nastaveni a zacni od znovu. Po takto zasadni aktualizaci zacinat vzdy tovarnim nastavenim.

  • A to se dělá jak? Přes Systém-Rozšířené-Resetovat možnosti-Vymazat data(tovární reset) ? Abych to zas nezblbnul. Díky

 11. Dobrý den,
  také jsem udělala aktualizaci na verzi 9. A moc toho lituji.. Bluetooth se kazdou minutu odpojuje a zapojuje, některý kontakty zmizeli.. Hrozný….Pokud udělám tovární reset, vrátí se mi to zpět starý android? moc Prosím o radu.

  Děkuji moc.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).