Domů » Bleskovky » Android One: Nová kategorie pro cenově dostupné smartphony

Android One: Nová kategorie pro cenově dostupné smartphony

Konference Google I/O právě začala a už pro vás máme první novinku – Google se vydal podobnou cestou jako Microsoft, který ve spolupráci s Qualcommem představil na MWC referenční telefon, na němž mohou stavět ostatní výrobci zařízení. Platforma od Google se jmenuje Android One a má se stát základem pro levná zařízení pro země třetího světa.

 

První výrobci, kteří se této platformy chytnou, pochází z Indie. Konkrétně jde o Micromax, Carbon a Spice. Jejich zařízení přijdou s cenou pod 100 USD (asi 2 000 Kč bez DPH), nabídnou podporu dual SIM, FM radia a čistý Android.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Nepřehání to výrobci s tím slovem „One“?

  2. Vojta (neregistrovaný)

    Konečně se Google zaměřil na levný telefony a zpříjemní jejich užívání. Těším se na první zařízení a jak to funguje.

    • Low endy s Androidem jsou zoufalost a o nervy s používáním, takže zde bych radostí moc nehýřil.Ani čistý Android to nezachrání, vzhledem ke slepenosti tohoto systému.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).