Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi A1 míří na český trh: Známe dostupnost a cenu první Android One novinky

Xiaomi Mi A1 míří na český trh: Známe dostupnost a cenu první Android One novinky

Značka Xiaomi dnes společně s Googlem představila vůbec první globálnější zařízení projektu Android One – stal se jím smartphone Xiaomi Mi A1, který byl představen na tiskové konferenci v Indii. Na první pohled se tak může zdát, že nás tohle zařízení vůbec nemusí zajímat, jelikož předchozí Android One smartphony se prodávaly právě jen na rozvojových trzích, ale opak je pravdou.

Recenze Xiaomi Mi A1: Číňan se zcela čistým Androidem

Xiaomi Mi A1

Jak nám potvrdila společnost Beryko, která je oficiálním partnerem Xiaomi v České republice, model Mi A1 zamíří také na pulty českých obchodů, a to už na konci září, kdy bude dostupný v síti oficiálních partnerů. Dostupná bude zlatá a černá varianta za doporučenou koncovou cenu 6 990 Kč včetně DPH, s bílou verzí (na fotografiích) se u nás zatím nepočítá. Mimochodem, Xiaomi Mi A1 je vlastně jen přebrandovaný model Xiaomi Mi 5X, který výrobce představil na konci července.

Zdroj fotografií: AndroidCentral.com
Zdroj fotografií: AndroidCentral.com

Xiaomi Mi A1 přijde na trh s Androidem 7.x Nougat, nicméně do konce roku se objeví aktualizace na nejnovější Android 8.0 Oreo, a jak zaznělo na tiskové konferenci, v průběhu příštího roku se dokonce počítá s aktualizací na zatím neoznámený Android „P“, který bude následovat právě po Oreu.

Za nabízenou cenu půjde o skvěle vybavený smartphone s 5,5″ Full HD displejem, osmijádrovým Snapdragonem 625, 4 GB RAM a 64GB interním úložištěm, které půjde dále rozšířit díky hybridnímu slotu na druhou nanoSIM či microSD kartu (max. 128 GB).

Mi A1: Product Video | 60

Tip: Kompletní parametry Xiaomi Mi A1 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Kapacita vestavěného akumulátoru je 3080 mAh, potěší rovněž přítomnost USB-C konektoru. Na zadní straně najdeme duální fotoaparát. Primární objektiv má rozlišení 12 Mpx a světelnost f/2.2, sekundární je teleobjektiv s rozlišením 13 Mpx a světelností f/2.6, který nabídne dvojnásobný optický zoom. Přední selfie kamerka má 5Mpx rozlišení a světelnost f/2.0. Výbavu uzavírá čtečka otisků prstů na zadní straně a infračervený senzor pro ovládání domácí elektroniky.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

  1. potěší rovněž přítomnost USB-C konektoru… ….vzhledem k ceně USB-C kabelů, USB-C hubů , USB-C OTG redukcí potěší leda prodejce.

    • Přechází se na USB-C, čím rychleji přechod proběhne, tím líp.

    • Ne nepřechází , žádná revoluce se nekoná lidi jsou na USB-C právě z důvodu ceny a kvality kabelů a periférií dost naštvaní. A stále to plní diskuze na reditu nebo xdafóru….

    • To samé se dělo kolem přechodu miniUSB na microUSB, přechod na microUSB 3.0 zkoušel snad jen Samsung + možná pár dalších. Jen teď je to zpestřené o to, že se může měnit i druhá strana kabelu (USB-A) a také, že USB 3.x klade vyšší nároky na kvalitu kabelu kvůli vyšším rychlostem.

  2. Redukce se dá sehnat za 50,-Kč.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).