Xiaomi Mi 9 na prvních obrázcích. Těšíme se na extrémně tenké rámečky

Čím více se blíží představení nové vlajkové lodi od Xiaomi s předpokládaným označením Mi 9, tím více bují internetové spekulace, jak asi bude novinka vypadat. V letošním roce se rozhoří souboj mezi dvěma řešeními předních stran mobilních telefonů – již už tradičního výřezu a takzvané „díry“. Podle nejnovějších renderů se zdá, že Xiaomi se zařadí do třetího tábora, kterým je miniaturní výřez, v němž se nachází pouze přední selfie kamera.

Xiaomi má přitom bohaté zkušenosti s chytrými telefony, které obsahují ať už miniaturní výřez, či rovnou žádný. Ostatně řada Mi Mix je toho živoucím důkazem. Vlajková loď Mi 9 má nicméně podle uniklých informací disponovat miniaturním výřezem pro kamerku, která by se měla nacházet na horní straně 6,4″ displeje s rozlišením 2k a poměrem stran 19,5:9. Na zadní straně se poté má nacházet trojice fotoaparátů doplněná o LED diodu. Hlavní fotoaparát má disponovat rozlišením 48 megapixelů a senzorem Sony IMX586, druhý fotoaparát má mít rozlišení 18 Mpx a poslední 8 Mpx.

blank

Xiaomi Mi 9: smartphone nabušený až po střechu

Na těle přístroje nenalezneme čtečku otisků prstů, která se má přesunout pod displej, přičemž pro ověření totožnosti má sloužit také 3D rozpoznání obličeje. Pod kapotou pravděpodobně nalezneme osmijádrový Qualcomm Snapdragon 855 vyrobený 7mm technologií, doplněný o X50 LTE modem, který zvládne sítě 5G. Z dalšího vybavení nemá chybět 10 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti. Kapacita baterie se zastaví na hodnotě 3 500 mAh, která má být doplněna 32W rychlým nabíjením.

blank

Celé balení má být odolné proti vodě a prachu certifikací IP68. Odhadovaná cena je zhruba 2 999 yüanů (cca 9 800 korun) za nižší model o kapacitě RAM 6 GB a vnitřní paměti 128 GB. Datum vydání je prozatím neznámé, nicméně se spekuluje o vydání v březnu či alespoň zveřejnění konkrétních informací na MWC v Barceloně příští měsíc.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku