Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 8X na prvních fotografiích: Snapdragon 710 a čtečka otisků prstů v displeji

Xiaomi Mi 8X na prvních fotografiích: Snapdragon 710 a čtečka otisků prstů v displeji

Smartphone Xiaomi Mi 8 existuje už ve třech příchutích:

  • Mi 8 Explorer – Snapdragon 845 a čtečka otisků prstů v displeji
  • Mi 8 – Snapdragon 845 a čtečka otisků na zádech
  • Mi 8 SE – Snapdragon 710 a čtečka otisků na zádech

Ve výčtu tak chybí jedná kombinace, a to model se Snapdragonem 710 a čtečkou otisků prstů v displeji. A právě takový telefon údajně Xiaomi chystá.

Jmenovat se má Xiaomi Mi 8X a bude vypadat jako klasický Mi 8. Dostane tedy skleněná, po okrajích zaoblená záda, v jejich levém horním rohu se bude krčit vystouplý modul duálního fotoaparátu. Jediným rozdílem bude právě absence kruhové čtečky otisků prstů uprostřed.

Nejlevnější telefon se čtečkou v displeji?

Telefon byl nejen zachycen v bílé a modré barvě, dokonce internetem koluje fotografie šéfa Xiaomi Leie Juna, jak Mi 8X drží v ruce. Podle některých zdrojů se však může jednat o jiný telefon (Mi 8 nebo Mi Mix 2S), kterému byla čtečka otisků odebrána Photoshopem.

Pokud však spekulovaný Mi 8x skutečně dorazí, může se jednat o vůbec nejlevnější telefon vybavený poddisplejovou čtečkou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Všechy ty čínský mobily vypadají stejně. Není to nic zajímavého, jen „nudle“ s notchem. Pokud to nabízí dobré parametry, tak mi to je jedno. Nic co vypadá jako 1000 dalších modelů bych nekoupil, ani zadarmo bych to nebral.

  2. slivamichal

    Skoro všechny telefony jsou jen dlouhé a velké nudle. Asi jsi zůstal u osvědčené Nokie 3310, že? A házet všechny čínské telefony na jednu hromadu také od tebe není férové. Přeci jenom Xiaomi je 4 největší výrobce, kdy za 1Q/2018 prodal skoro 30mil. telefonů. Co by za to takové SONY dalo.

    • Nudle mi nevadí, vadí mi to, že všechny vypadají stejně. Házet čínu na jednu hromadu? Nepopírám že je Huawei kvalitní a Xiaomi má dobrý poměr cena výkon, ale všechno vypadá stejně, na vzhledu záleží. A tože Xiaomi prodalo 30mil. telefonů? V Indii je velký trh, v Číně taky a něco do Afriky a ve střední Evropě si to koupí pár lidí co nechtěj utrácet a někdo totálně bez vkusu a těch 30mil. tu máme hned. Ono Xiaomi taký zázrak fakt není.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).