Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 7 na prvních fotografiích: jednoduše další kopie iPhone X

Xiaomi Mi 7 na prvních fotografiích: jednoduše další kopie iPhone X

Ještě tento měsíc by měl dorazit nový vlajkový smartphone od společnosti Xiaomi. Přestože čínský drak má na trhu poměrně čerstvý top model Mi Mix 2S, na dveře už klepe Xiaomi Mi 7. I ten má nabídnout bezrámečkový design, avšak půjde na věc jinou cestou. Přesně tou samou, kterou prošlápl Apple s iPhone X.

Podle nových fotografií kolujících internetem bude čelní strana Mi 7 vyplněna protáhlým displejem, který bude při horní straně narušovat poměrně rozměrný výřez. Konkurence dokazuje, že jde udělat i úsporněji, avšak to není případ Xiaomi. Snad k tomu má pádný důvod a nejedná se pouze o snahu přiblížit se co nejvíce jablečnému vzoru. Oproti němu se však nepodařilo udělat bradu stejně tenkou jako okolní rámečky, to zatím umí jenom Apple s displejem od Samsungu.

Fotomodul jako od Apple

Záda telefonu budou nepřekvapivě domovem pro duální fotoaparát se dvěma vertikálně umístěnými čočkami v levém horním rohu. Mezi nimi se bude nacházet přisvětlovací LED, uprostřed zad pak čtečka otisků prstů; její integraci do displeje tak spíše očekávat nemůžeme. Na telefonu běží systém Android s prostředním MIUI 9 8.5.2 z 2. května.

Co se parametrů týče, můžeme očekávat to nejlepší, tedy Snapdragon 845 spárovaný s 6 nebo 8 GB RAM. Je možné, že telefon dorazí ve dvou velikostech. Premiéra Xiaomi Mi 7 se má odehrát 23. května.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Tohle je vážně hnus, jako ok ostatní mají též notch ale ne silně připominající iPhone X s velkým notch kvůli FaceID , Ale zde nic takového nebude tak nechápu tu logiku, přitom Xiaomi má na to udělat lepší bezrámečkový design tri-edge.

 2. Xiaomi je můj kůň a Mi Mix2s bude nástupce po mém Mi MIx , ale Mi7 ať si strčí za klobouk. Výřez v displeji nechci, díky.

 3. „Oproti němu se však nepodařilo udělat bradu stejně tenkou jako okolní rámečky…“ Redakce, kde berete tu jistotu, že se to Xiaomi nepodařilo? Co když to prostě jen nebyl cíl?

  • Je to cíl. Cíl je design, kdy jsou technologie jen v tom notchi. Ale to je podmíněno technologickou vyspělostí, tam je zatím jen Apple.

  • To, že to má takhle Apple neznamená, že to tak chtějí i ostatní. ;) Ono je potřeba si taky uvědomit, že ta technologie v podání Applu je vykoupena vysokou výslednou cenou přístroje, což si Xiaomi ani nemůže dovolit. Já osobně věřím v to, že udělat design ála Apple není problém pro jakéhokoliv číňana a že to rozhodně není vrchol technologické vyspělosti, jak se nám tady snažíš prezentovat ty, ale pro Xiaomi bylo zkrátka praktičtější nechat malou bradu, ale za to udržet cenu v rozumné výši. P.S. Můj komentář směřoval redakci, na tvoje plky jsem opravdu nebyl zvědavý. ;)

  • Ano, v dolním rámečků displeje může být např. reproduktor. Má jej tam Xiaomi? Ne, je tam pouze zastaralé připojení displeje k MB, apod., ještě na to neměli dost času vývoje, zatím je to jen kopírka.

  • A proč je tam zastaralé připojení displeje? Protože to opět drží cenu přístroje v rozumné výši. Pokud by chtěli, tak udělají stejně technologicky řešený přístroj jako Apple, ale kdo by to od nich za 35k koupil.? Takhle udělají pár kompromisů, BFU jako ty budou jásat, protože to vypadá jako X a stojí to skoro polovinu. ;)

  • Chápu, že se nudíš u čtení textu týkajícího se smartphonů, já bych se taky nudil u čtení textu týkajícího se něčeho, čemu nerozumím. ;)

 4. Autor článku se po tomto modelu „vozí“ za to, že vypadá jako iP X a zároveň i za to, že nevypadá přesně jako iP X. Bravo :)

 5. A to ze jde o pravdepodopny mozny fake jako mi mix 2s s tim tim notchem v hornim rohu nikdo nezmini?

 6. boze komu sa pacia tie vyrezy? zevraj ich ludia chcu. mozte mi ukazat jedneho, ktory to dobrovolne chce?
  kopia iphonu x? tak nech si xiaomi pripravi balik penazi na platatenie za patent pre samsung kvoli tomu vyzeru. rozmyslal som, zeby som si kupil mi7 ale ak bude vyzerat tak hnusne, tak ho nechcem, dakujem. nech si to predavaju v cine, tam take hnusy budu chciet.

 7. Jaky ste tu experti :DD su to ich telefony nech to vypada jak chce proste si to nemusite kupit sedlaci :)

 8. Jaky ste tu experti :DD su to ich telefony nech to vypada jak chce proste si to nemusite kupit sedlaci :)

  • Mam p20 tkk a nevie to ani posielat spravy :Dd ja debil ze som si kupil android shit

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).