Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 7 na prvních fotografiích: jednoduše další kopie iPhone X

Xiaomi Mi 7 na prvních fotografiích: jednoduše další kopie iPhone X

Ještě tento měsíc by měl dorazit nový vlajkový smartphone od společnosti Xiaomi. Přestože čínský drak má na trhu poměrně čerstvý top model Mi Mix 2S, na dveře už klepe Xiaomi Mi 7. I ten má nabídnout bezrámečkový design, avšak půjde na věc jinou cestou. Přesně tou samou, kterou prošlápl Apple s iPhone X.

Podle nových fotografií kolujících internetem bude čelní strana Mi 7 vyplněna protáhlým displejem, který bude při horní straně narušovat poměrně rozměrný výřez. Konkurence dokazuje, že jde udělat i úsporněji, avšak to není případ Xiaomi. Snad k tomu má pádný důvod a nejedná se pouze o snahu přiblížit se co nejvíce jablečnému vzoru. Oproti němu se však nepodařilo udělat bradu stejně tenkou jako okolní rámečky, to zatím umí jenom Apple s displejem od Samsungu.

Fotomodul jako od Apple

Záda telefonu budou nepřekvapivě domovem pro duální fotoaparát se dvěma vertikálně umístěnými čočkami v levém horním rohu. Mezi nimi se bude nacházet přisvětlovací LED, uprostřed zad pak čtečka otisků prstů; její integraci do displeje tak spíše očekávat nemůžeme. Na telefonu běží systém Android s prostředním MIUI 9 8.5.2 z 2. května.

Co se parametrů týče, můžeme očekávat to nejlepší, tedy Snapdragon 845 spárovaný s 6 nebo 8 GB RAM. Je možné, že telefon dorazí ve dvou velikostech. Premiéra Xiaomi Mi 7 se má odehrát 23. května.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments