Xiaomi Mi 7 na návštěvě v benchmarku. Jaké na sebe prozradil informace?

Zdá se, že společnost Xiaomi připravuje dva nové vlajkové smartphony – bezrámečkový Mi Mix 2s a pak běžnější a zřejmě levnější model Mi 7. Druhý jmenovaný, který je údajně vyvíjen pod kódovým označením Dipper, byl zachycen v bechmarku GeekBench a prozradil na sebe několik detailů.

Xiaomi Mi 7 má dostat 5,65″ displej s FullHD+ rozlišením. O pohon se postará čipset Qualcomm Snapdragon 845 ve spolupráci s 6 nebo 8 GB RAM. Díky tomu se má výkon telefonu rovnat konkurenčním modelům Samsung Galaxy S9 nebo Sony Xperia XZ2, oproti nim má však Xiaomi nasadit výrazně nižší cenu, hovoří se o 475 USD, což je asi 10 tisíc korun bez DPH. Chystané novince tak bude spíše konkurencí nedávno představený Asus Zenfone 5Z.Nepřehlédněte

Asus Zenfone 5 a 5Z: je libo dostupný iPhone X s Androidem?

Telefon od Xiaomi má také podle starších zdrojů dostat duální fotoaparát s rozlišením 16 + 16 Mpx a podporu bezdrátového nabíjení. Operačním systémem bude nejnovější Android 8.0 Oreo.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku