Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 7 na návštěvě v benchmarku. Jaké na sebe prozradil informace?

Xiaomi Mi 7 na návštěvě v benchmarku. Jaké na sebe prozradil informace?

Zdá se, že společnost Xiaomi připravuje dva nové vlajkové smartphony – bezrámečkový Mi Mix 2s a pak běžnější a zřejmě levnější model Mi 7. Druhý jmenovaný, který je údajně vyvíjen pod kódovým označením Dipper, byl zachycen v bechmarku GeekBench a prozradil na sebe několik detailů.

Xiaomi Mi 7 má dostat 5,65″ displej s FullHD+ rozlišením. O pohon se postará čipset Qualcomm Snapdragon 845 ve spolupráci s 6 nebo 8 GB RAM. Díky tomu se má výkon telefonu rovnat konkurenčním modelům Samsung Galaxy S9 nebo Sony Xperia XZ2, oproti nim má však Xiaomi nasadit výrazně nižší cenu, hovoří se o 475 USD, což je asi 10 tisíc korun bez DPH. Chystané novince tak bude spíše konkurencí nedávno představený Asus Zenfone 5Z.

Asus Zenfone 5 a 5Z: je libo dostupný iPhone X s Androidem?

Telefon od Xiaomi má také podle starších zdrojů dostat duální fotoaparát s rozlišením 16 + 16 Mpx a podporu bezdrátového nabíjení. Operačním systémem bude nejnovější Android 8.0 Oreo.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. A opäť bude chýbať 3,5 mm jack?

  • Takhle se ptáš i pod PC, opět chybí RS232?:)

  • Většina PC stále Serial header má :)

  • Omyl, většina jej rozhodně nemá.
   Pokud má pak na mysli desktopy (tedy jsi ze skupiny, co nerozlišují PC, desktop, laptop a kdo ví co dáváš do jedné kopy, pak radši neřeším, co vlastně vše může zahrnout pojem většina:)

   Nicméně má prvotní myšlenka opravdu byla v podobě konektoru na výstupu, header jsem pravda nezahrnoval:)

 2. 3,5 mm jack asi nemá, a můj zájem o něj je tedy nulový. Sluchátkový jack je ten nejjednodušší a nejfunkčnější konektor na připojení sluchátek, repráků a např. pro přenos hudby do autorádia. Doufám, že příští zima bude mít zase alespoň 20 dnů s teplotou -20°C a všechny ty Bluetooth sluchátka Vám „hi-end“ fajnšmekrům budou chcípat po 5ti minutách venku. Nehledě na kvalitu co přehrávají, všechno to jsou mizerný chrapláky. Je to nesmysl odstraňovat fungující věc.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).