Domů » Bleskovky » Xiaomi má nový patent: zaoblený displej do všech stran

Xiaomi má nový patent: zaoblený displej do všech stran

Zahnuté displeje při okrajích prosazuje především korejský gigant Samsung, který ze své edice Edge postupně udělal standard mezi svými vlajkovými loděmi. V jejich případě se ovšem jedná o zahnutí na levé a pravé straně, s čímž se odmítlo smířit čínské Xiaomi. To si totiž patentovalo displej zahnutý na všech čtyřech stranách, což bezesporu vypadá zajímavě.

O využitelnosti v praxi prozatím nic nevíme, z patentu lze ale vyčíst především chybějící přední fotoaparát. Ten by měl být podle spekulací buď přímo pod displejem, nebo naopak bude úplně chybět. Vizualizace patentu také prozradila umístění USB-C konektoru na spodní hraně, kde je kvůli zahnutému sklu mírně vzadu.

Xiaomi bezrámečkový koncept
Koncept bezrámečkového smartphonu Xiaomi

Jestli se smartphone podobný vizualizaci skutečně někdy dočká realizace, je v tuto chvíli pouze v rovině spekulací, nicméně je pravděpodobné, že se Xiaomi tímto patentem pouze snaží bránit své nápady před dravou konkurencí.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments