Domů » Bleskovky » Xiaomi má nový patent: zaoblený displej do všech stran

Xiaomi má nový patent: zaoblený displej do všech stran

Zahnuté displeje při okrajích prosazuje především korejský gigant Samsung, který ze své edice Edge postupně udělal standard mezi svými vlajkovými loděmi. V jejich případě se ovšem jedná o zahnutí na levé a pravé straně, s čímž se odmítlo smířit čínské Xiaomi. To si totiž patentovalo displej zahnutý na všech čtyřech stranách, což bezesporu vypadá zajímavě.

O využitelnosti v praxi prozatím nic nevíme, z patentu lze ale vyčíst především chybějící přední fotoaparát. Ten by měl být podle spekulací buď přímo pod displejem, nebo naopak bude úplně chybět. Vizualizace patentu také prozradila umístění USB-C konektoru na spodní hraně, kde je kvůli zahnutému sklu mírně vzadu.

Xiaomi bezrámečkový koncept
Koncept bezrámečkového smartphonu Xiaomi

Jestli se smartphone podobný vizualizaci skutečně někdy dočká realizace, je v tuto chvíli pouze v rovině spekulací, nicméně je pravděpodobné, že se Xiaomi tímto patentem pouze snaží bránit své nápady před dravou konkurencí.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

  1. K cemu je to dobré??

    • „O využitelnosti v praxi prozatím nic nevíme…“ Když to neví v redakci, tak tady odpověď už vůbec nehledej.

  2. To bude klouzat, jako mýdlo

  3. Děs. Na vystavu dobré. V praxi nepoužitelné.

  4. co ty stížnosti já myslel že chcete 100% bezrámeček :-D

  5. Dobre pro nezarucni servis :) To bude rozflakanych displayu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).