Domů » Bleskovky » Xiaomi kopíruje Apple. Telefony Mi Mix a Redmi 5 dostanou gesta z iPhone X

Xiaomi kopíruje Apple. Telefony Mi Mix a Redmi 5 dostanou gesta z iPhone X

Apple u iPhone X odstranil legendární domovské tlačítko a jeho funkci nahradila intuitivní gesta pro návrat na domovskou obrazovku a pro přepínání aplikací. Ovládání gesty umí i některé nadstavby systému Android, příští verze MIUI 9 od Xiaomi přidá vybraným telefonům prakticky stejný způsob ovládání, jako má zmíněný iPhone X.

Ještě tento týden má být uvolněna verze MIUI Global ROM 7.12.28, jejíž součástí má být funkce „Full Display Gestures“. Tažení gestem zespodu nahoru má zobrazit domovskou obrazovku, stejné gesto se zastavením prstu uprostřed obrazovky zobrazí naposledy otevřené aplikace. Ve webovém prohlížeči zase bude možný návrat na předchozí stránku tažením prstu zleva doprava.

Funkci Full Display Gestures mají dostat zejména telefony s tenkými rámečky, mezi něž Xiaomi řadí modely Mi Mix první a druhé generace, a také nedávno představené Redmi 5 a 5 Plus. Je možné, že určitou formu gest v budoucnu přinese v nativní podobě sám systém Android.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments