Domů » Bleskovky » Xiaomi koná příští týden tiskovku. Víme, jaké novinky představí

Xiaomi koná příští týden tiskovku. Víme, jaké novinky představí

Společnost Xiaomi rozesílá „fotbalové“ pozvánky na akci, která se odehraje příští pondělí 25. června. Dočkat bychom se měli několika zařízení, ve hře je například smartphone Redmi 6 Pro, nebo tablet Mi Pad 4. Díky certifikačním autoritám už o těchto zařízeních leccos víme.

Xiaomi Redmi 6 Pro

Smartphone Redmi 6 Pro má doplnit řadu Redmi 6 z minulého týdne, chystaná novinka má ozvláštnit nižší střední třídu o kontroverzní prvek známý z vlajkových smartphonů – výřez v displeji. Pozvánka na akci odhaluje, že displej bude mít poměr stran 19:9, jeho úhlopříčka má být podle čínské certifikace TENAA 5,84 palců.

Telefon má dále pohánět čipset s osmijádrovým procesorem taktovaným na 2 GHz, na výběr mají být dvě paměťové verze – 2/16 nebo 3/32 GB. Záda telefonu má zdobit duální fotoaparát s rozlišením 12 + 5 Mpx, výdrž má zajišťovat baterie s velmi slušnou kapacitou 4 000 mAh.

Xiaomi Mi Pad 4

Kromě výše uvedeného modelu je potvrzen i příchod tabletu Mi Pad 4. Ten by měl do výbavy dostat 7,9″ displej s pro tablet neobvyklým poměrem stran 18:9, čipset Qualcomm Snapdragon 660, 4 GB RAM a 64GB úložiště. Tablet má dále dostat dvojici fotoaparátů s rozlišením 13 a 5 Mpx, 6 000mAh baterii a jako operačním systém Android 8.1 Oreo schovaný do nadstavby MIUI 10.

Xiaomi Mi Max 3?

Kromě těchto dvou zařízení se spekuluje i o premiéře velkého smartphonu Mi Max 3 s téměř 7″ displejem, čipsetem Qualcomm Snapdragon 710, 6 GB RAM a 5 500mAh baterií. Tento telefon se ale zatím na žádné z upoutávek na tiskovou konferenci neobjevil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).