TOPlist

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2024) slibuje dojezd až 60 km. Známe českou cenu

Elektrokoloběžka Xiaomi Electric Scooter 4 Pro 2. gen
  • Xiaomi představilo pro Evropu novou koloběžku Electric Scooter 4 Pro 2. generace
  • Nabízí až 1000W motor a velkou baterii s dojezdem až 60 kilometrů na jedno nabití
  • Přitom se prodává již nyní, a to za 13 999 Kč včetně DPH

Čínské Xiaomi posílá do Evropy druhou generaci své úspěšné e-koloběžky Electric Scooter 4 Pro. Ta přináší zejména silnější výkon, mohutnější a pevnější konstrukci, stejně jako o něco delší dojezd. K dispozici bude na mnoha evropských trzích, včetně Česka, a to již od poloviny května. Koloběžku v průběhu příštího týdne začneme v redakci testovat a následně vám nabídneme její podrobnou recenzi.

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro

Začneme u zmíněné konstrukce. Rám koloběžky je zhotoven z uhlíkové oceli, robustní tělo tak vydrží statické zatížení do 500 kilogramů a dynamické zatížení do 120 kilogramů. Přitom zůstává sympatická vlastnost složení pro přenos či uskladnění. Hmotnost činí 19 kilogramů, koloběžka je tedy o 2 kila těžší než minulá generace.

Vylepšením prošly i pneumatiky. Ty byly rozšířeny z 54 na 60 milimetrů, mají vyšší vzduchovou kapacitu a lépe tlumí nárazy. Díky větší styčné ploše pneumatiky s vozovkou se účinně zvyšuje přilnavost, což umožňuje náklony v zatáčkách a celkově stabilnější a bezpečnější jízdu. Za zmínku stojí i lepší osvětlení vpředu, brzdové světlo a automatické blinkry s certifikací E-Mark.

Ty hlavní inovace se však odehrály uvnitř. Jmenovitý výkon se posunul z 350 W na 400 W, maximální výkon se pak zvýšil ze 700 W na fascinujících 1 000 W. Kvůli regulacím je maximální povolená rychlost uzamčena na 25 km/h. Koloběžka nabízí režim chodce (do 6 km/h), standardní režim (do 20 km/h) a sportovní jízdu s maximální rychlostí 25 km/h.

Neméně důležitým prvkem je také baterie. Ta nabízí kapacitu 10 000 mAh, což je méně než u poslední generace, výrobce ale zlepšil energetickou výtěžnost. Díky tomu se chlubí dojezdem až 60 kilometrů na jedno nabití (oproti 55 kilometrům u minulé generace). Samozřejmostí je i letos mobilní aplikace, která vás zpravuje o stavu vaší elektrické koloběžky.

Cena a dostupnost

Novinku si můžete pořídit již nyní, a to přímo na českém e-shopu Xiaomi. Cena byla stanovena na 13 999 Kč včetně DPH. Původní model již k dispozici není, výrobce pouze informuje, že běží jeho doprodej v libereckém a zlínském Xiaomi Storu.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku