Domů » Bleskovky » Xiaomi dominuje evropskému trhu s nositelnou elektronikou. Máme čísla

Xiaomi dominuje evropskému trhu s nositelnou elektronikou. Máme čísla

Před několika týdny se na internetu objevila informace, že trh s nositelnou elektronikou (chytré hodinky, chytré náramky) celosvětově strmě roste. Konkrétně jde podle čísel IDC o růst dvouciferný. Nyní máme vedle globálních čísel i hodnoty prodejů pro evropský trh.

Pro připomenutí: nejvíce nositelných zařízení na světě prodává čínské Xiaomi, klíčovým produktem této společnosti je chytrý náramek Mi Band. Druhé místo drží Apple.

Xiaomi prodalo v Evropě 1,15 milionu nositelných zařízení

Ve třetím čtvrtletí letošního roku prodalo na evropském trhu Xiaomi celkem 1,15 milionu kusů nositelné elektroniky. Hlavní důvod úspěchu: dravá cenová politika a kvalitní produkty. Zařízení Mi Band jsou velice levné, zároveň však poskytují téměř vše, co lze od podobných produktů čekat.

Tip ke čtení – recenze Xiaomi Amazfit Verge: chytré sportovní hodinky se skvělou výbavou a nízkou cenou

Druhé místo případá na výrobky FitBit. Zde jde již o fitness náramky, tedy o zařízení určená především ke sledování sportovních aktivit. Cenově jsou náramky FitBit o hodně dražší než Mi Band, cena se v době psaní článku pohybuje okolo třech tisíc korun. Zajímavé je, že s jejich pomocí můžete i platit. Pomyslná třetí příčka v evropských prodejích patří Applu, jehož Apple Watch jsou suverénně nejdražší. Na druhou stranu však přinášejí i řadu inovací, například možnost měření EKG (ačkoliv v našich končinách ještě tato funkce není dostupná).

Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.
Subscribe
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments