Domů » Bleskovky » Trh s nositelnou elektronikou strmě roste. Máme čísla

Trh s nositelnou elektronikou strmě roste. Máme čísla

Za třetí čtvrtletí letošního roku se na celém světě prodalo úctyhodných 32 milionů nositelných zařízení jako jsou chytré hodinky nebo náramky, píše IDC. To znamená dvouciferný růst o necelých 22 procent. Nejvíce takových zařízení prodala čínská společnost Xiaomi, druhé místo patří Applu.

Za růstem podle zprávy stojí především vyšší poptávka po chytrých náramcích, kterým také přibývají nové a nové funkce, což postupně smazává rozdíl mezi těmito náramky a chytrými hodinkami. Právě úspěch chytrého náramku, jmenovitě Mi Band 3, stojí za prvenstvím Xiaomi. Zajímavé je, že ačkoliv je pro tuto společnost většinou hlavním odbytištěm pro produkty domácí (čínský) trh, v případě Mi Band 3 tomu tak úplně není, na domácí trh zamířilo „pouze“ 61 % kusů (běžně jde o zhruba 80 %).

Pro Apple pak byla jednoznačně klíčovou 4 řada Watch, pomohlo ale také to, že starší modely Watch dostaly aktualizaci na novou verzi operačního systému. Osobně vidím prostor pro růst také v oblasti zdravotnických zařízení, vždyť i sám Apple se rozhodl do svých hodinek integrovat elektrokardiogram (EKG), byť tato funkce není v Evropě zatím dostupná a vzhledem ke složitosti schvalovacího procesu hned tak nebude.

Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na