Domů » Bleskovky » Xiaomi chystá smartphony Comet a Sirius s OLED displeji a novým Snapdragonem 710

Xiaomi chystá smartphony Comet a Sirius s OLED displeji a novým Snapdragonem 710

Qualcomm připravuje nový čipset střední třídy Snapdragon 710, jako mozek má sloužit například u dvou chystaných smartphonů od Xiaomi. Vyvíjeny jsou pod kódovými označeními Comet a Sirius, některé z jejich parametrů odhaluje komunita na webu XDA Developers.

Oba telefony mají hodně společného, kromě čipsetu je společným jmenovatelem OLED displej s funkcí Always On, systém Android 8.1 Oreo, přítomnost infračerveného portu nebo podpora dual SIM. U obou má chybět slot na paměťovou kartu a podpora NFC. Mezi odlišnosti má spadat kapacita akumulátoru 3 100 vs. 3 120 mAh ve prospěch modelu Sirius, a také tvar displeje; zatímco Comet má mít klasický zobrazovač, Sirius bude mít panel s výřezem.

Oba telefony údajně spadají do produktové řady Xiaomi Mi. Kdy a zda vůbec půjdou do prodeje, je však v tuto chvíli nejisté; může se pouze jednat o testovací prototypy, které se na pulty obchodů nikdy nedostanou.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments