Domů » Bleskovky » Xiaomi chce příští rok zaplavit trh telefony s podporou 5G

Xiaomi chce příští rok zaplavit trh telefony s podporou 5G

Prakticky po celém světě se budují nebo brzy začnou budovat sítě páté generace, které posunou možnosti digitální mobility o krok dál. S příchodem 5G sítí se adekvátně zvýší počet zařízení s jejich podporou, smartphony nevyjímaje. Prozatím se jedná o výsadu vlajkových smartphonů, ovšem příští rok by se mohla tato technologie dostat i do levnějších zařízení.

xiaomi mi 9 Pro 5G 3
Xiaomi Mi 9 Pro 5G

Šéf Xiaomi: příští rok představíme více než deset 5G smartphonů

V těchto dnech probíhá v Číně konference World Internet, na které mimo jiné vystoupil šéf značky Xiaomi Lei Jun. Ten se ve svém příspěvku pochlubil, že smartphone Xiaomi Mi 9 Pro 5G byl velmi dobře přijatý a brzy se dočká svých následovníků. Jen v příštím roce chce Xiaomi představit více než 10 smartphonů s podporou 5G a nebudou mezi nimi chybět zařízení ze všech segmentů – vlajkových lodí, střední třídy a dokonce i low-endu.

Tip5G klepe na dveře: fascinující technologie plná úskalí

Jun také naléhal na operátory, aby si s expanzí 5G sítí pospíšili a pomohli výrobcům první 5G telefony prodávat; lidé v oboru se prý dokonce obávají, že u 4G telefony v příštím roce značně poklesne zájem. Společnost Xiaomi doufá, že jí prodej 5G smartphonů pomůže ke zvýšení tržního podílu; ten je aktuálně 11,8 procent, v druhém kvartále to přitom bylo o 2 procenta více.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments