Xiaomi (Huami) Amazfit: Chytré hodinky s GPS a nízkou cenou

Pestré portfolio produktů značky Xiaomi se dnes rozšířilo o dalšího člena – jsou jím chytré hodinky Amazfit s integrovanou GPS a vlastním operačním systémem. Skrze Bluetooth je lze propojit j pouze s telefony s Androidem, s iPhony si nerozumí. Výrobce se také chlubí tím, že se jedná o vůbec první zařízení s GPS čipem vyrobeným 28nm technologií. Respektive abychom byli přesní, za výrobou stojí společnost Huami, do které Xiaomi investovalo nemalou část peněz a která na čínském trhu působí právě jako další brand Xiaomi (podobně jako má například Huawei značku Honor).

Po hardwarové stránce se jedná o standardně vybavené zařízení – o zobrazování se stará 1,34″ displej s rozlišením 300 x 300 px, výkon dodává 1,2 GHz procesor a pro potřeby operačního systému je k dispozici 512 MB RAM. Velikost interního úložiště je 4 GB.

xiaomi amazfit

Hodinky se také pyšní stupněm krytí IP57 či senzorem pro měření srdečního tepu. Kapacita vestavěného akumulátoru je 200mAh a s vypnutou GPS Xiaomi udává výdrž až 5 dní, standardní výdrž by měla být okolo 30 hodin.

xiaomi_hodinky

Na čínském trhu se Xiaomi Amazfit začnou prodávat už zítra a velmi agresivní cenu – v přepočtu za ně zájemci zaplatí 2 900 Kč. Bohužel zatím nemáme informace o tom, zda se hodinky dostanou i na evropský trh, ale skrze distributory by to mohlo být reálné; cena však bude o něco vyšší.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

5 komentářů

  1. Petr (neregistrovaný)

    A použitý systém????

  2. Martin P. (neregistrovaný)

    Jiné zdroje uvádí, že skrz Xiaomi MiFit app spolupracují i s iOS.

  3. Lucie Vránová (neregistrovaný)

    Už se ví jestli vůbec a kdy se hodinky dostanou na trh do ČR?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel