Xiaomi 12 Lite prozrazeno. Oproti základnímu modelu narostou rozměry

xiaomi 12 12 pro

Smartphony Xiaomi 12, 12 Pro a 12X byly představené na konci loňského roku, avšak zatím se prodávají pouze v Číně s tím, že globální premiéra by se měla odehrát co nevidět. Kromě těchto dvou modelů bychom se měli dočkat i odlehčené varianty Lite, jejíž obrázky právě kolují internetem. Na jakou výbavu se můžeme těšit?

Xiaomi 12 lite 2
Xiaomi 12 Lite na uniklém oficiálním snímku

Xiaomi 12 Lite: bude vyšší než základní model

Odlehčený Xiaomi 12 Lite (kódové označení taoyao) má vypadat prakticky stejně jako základní Xiaomi 12, ovšem ve větším těle s 6,55” displejem. Podle srovnávacích obrázků to vypadá, že Xiaomi u varianty Lite nasadí zahnutý zobrazovač s tenčími rámečky, takže telefon na první pohled působí moderněji než jeho vybavenější sourozenec. Jedná se však o neoficiální rendery, které mohou skutečnost zkreslovat.

Xiaomi 12 lite 1

Nahoře uprostřed se má nacházet výřez pro selfie kamerku, zbývající fotoaparáty pak najdeme v obdélníkovém modulu na zádech. Celkem se má jednat o tři samostatné jednotky, přičemž ta hlavní má být založena na 64Mpx snímači Samsung ISOCELL GW3. Žádná bohužel nemá být vybavena optickou stabilizací.

Xiaomi 12 lite 3

O pohon telefonu se má postarat čipset Qualcomm Snapdragon série 700, pravděpodobně 778G+. Operační systém má být Android 12 s nadstavbou MIUI 13

Údajně se počítá s prodejem na globálním trhu. Xiaomi prý zamýšlelo i model 12 Lite Zoom (pravděpodobně s teleobjektivem), avšak nakonec byl tento plán na konci loňského roku opuštěn. Xiaomi 12 Lite by se mohl své premiéry dočkat už v příštím měsíci.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku