TOPlist

Xiaomi 12 a 12 Pro dostanou příkladnou podporu. Dočkají se až Androidu 15

Xiaomi 12 Pro

Smartphony řady Xiaomi 12 si svoji premiéru odbyly loni v prosinci, ovšem tehdejší premiéra se týkala pouze čínského trhu. Globální uvedení se odehrálo dnes, přičemž kromě evropských cen jsme se dozvěděli i zajímavé informace o záruce a softwarové podpoře.

3 roky systémových aktualizací, 4 roky bezpečnostních záplat

V poslední době se výrobci smartphonů s Androidem snaží napodobit Apple a prodloužit u svých smartphonů softwarovou podporu. Výjimkou není ani Xiaomi, které u modelů Xiaomi 12 a 12 Pro slibuje tři velké systémové aktualizace a poté ještě rok bezpečnostních záplat. Oba telefony jdou do prodeje s Androidem 12 (prostředí MIUI 13), tudíž by se měly ve finále dočkat až Androidu 15.

Xiaomi 12 1 1

U nejlevnějšího Xiaomi 12X výrobce nic podobného negarantuje, takže tento telefon pravděpodobně dostane pouze dvě systémové aktualizace (jestli vůbec).

Co se týče softwarové podpory, ve světě Androidu je na tom nejlépe Samsung, který u svých vlajkových lodí poskytuje 4 roky systémových aktualizací + rok bezpečnostních záplat navíc.

Oprava displeje zdarma

Xiaomi u svých novinek neláká pouze na delší softwarovou podporu, ale také na lepší záruční podmínky. Všechny tři telefony získávají mezinárodní 2letou záruku, takže i když se něco pokazí při vašem pobytu v zahraničí, budete moci reklamovat v dané lokalitě.

Xiaomi 12 2

Majitele Xiaomi 12, 12 Pro i 12X navíc potěší bezplatná oprava rozbitého displeje v prvních šesti měsících po nákupu.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku