Domů » Bleskovky » Xbox konečně dostane funkci, kterou má PlayStation už od minulé generace

Xbox konečně dostane funkci, kterou má PlayStation už od minulé generace

Konzolové války mezi Microsoftem a Sony jsou neúprosné, což ale neznamená, že by od sebe firmy tu a tam něco neokoukaly. Když Xbox přišel s achievementy, netrvalo PlayStationu příliš dlouho, než přišlo s vlastní alternativou v podobě trofejí – a takto bychom mohli pokračovat ještě dlouho.

Xbox Series X Uvod
Po připojení sluchátek k ovladači se konečně automaticky ztlumí televize

Tentokrát se inspiroval Microsoft a okopíroval velmi užitečnou funkci, kterou Sony hráčům nabízí už od PlayStationu 4. Konkrétně jde o ztlumení reproduktorů ve chvíli, kdy do ovladače připojíte sluchátka. Zdánlivou banalitu Sony zpřístupnilo už před lety, nicméně hráči na Xboxu museli vždy po připojení sluchátek i ručně ztlumit televizi, což není zrovna komfortní.

Nepřehlédněte – Recenze Xbox Series X: budoucnost hraní podle Microsoftu

Nová funkce se objevila v testovací verzi systému v rámci programu Xbox Insiders. Ačkoli prozatím nevíme, kdy bude nová funkce k dispozici, pravděpodobně se tak stane v následujících měsících.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Bylo by fajn tu funkci třeba víc rozepsat tohle je hrozně obecné

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).