Xbox Game Pass: konec kupování her, Microsoft brzy spustí „herní Netflix“

Společnost Microsoft na svém blogu oznámila novou službu pro majitele konzolí Xbox. Jmenuje se Xbox Game Pass a v podstatě dělá to, co Spotify ve světě hudby či Netflix ve světě videa – za měsíční poplatek 10 dolarů (asi 260 korun bez DPH) nabídne uživateli přístup k databázi her, které si uživatel bude moci stáhnout do svého Xboxu One bez dalších poplatků.

xbox

Bohužel celá věc má jeden háček, předplatitelé si nebudou moci do Xboxu stáhnout libovolné tituly, ale pouze stovku her vybranou Microsoftem. Naštěstí se nejedná o žádné „vykopávky“, ale o poměrně čerstvé zboží, jmenujme například Halo 5: Guardians, Payday 2, NBA 2K16 nebo LEGO Batman; aktuální seznam her najdete např. zde, Microsoft navíc slibuje, že bude každý měsíc přidávat (i odebírat) nové tituly.

Předplatitelé zároveň dostanou možnost zakoupit si hry z tohoto katalogu s 20% slevou, pro případ, kdyby v budoucnu chtěli model předplatného opustit. Naštěstí po zrušení předplatného uživateli stále zůstává uložen herní postup na jeho účtu pro případ, kdyby v budoucnu předplatné obnovil, nebo si titul zakoupil.

89cc12bb-2065-47bd-ac7b-6b44de9f514a

Služba Xbox Game Pass má být spuštěna ještě letos na jaře ve 27 zemích světa. Nevíme, zda bude Česká republika v první vlně, vzhledem k české verzi webové stránky této služby však její příchod očekávat můžeme.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku