Domů » Bleskovky » WSJ: Samsung se možná zaměří na trh s elektrickými automobily

WSJ: Samsung se možná zaměří na trh s elektrickými automobily

Trh s chytrými telefony bude pravděpodobně zpomalovat, alespoň pokud jde o dosahované marže a proto se společnosti jako Samsung rozhlížejí po dalších zdrojích budoucího růstu. Podle serveru Wall Street Journal naznačuje řada patentů z letošního roku, že se Samsung možná rozhodne zamířit na trh s elektrickými automobily. Patenty zahrnují součástky a technologie pro auta poháněná elektřinou. Samsung podobnou informaci na dotaz WSJ odmítl.

 

Korejský gigant v jedné patentové žádosti přímo uvádí: „Hybridní vozidla získávají na popularitě díky nízkým dopadům na životní prostředí a zvyšujícímu se nedostatku fosilních paliv.“ V názvu jiné žádosti se společnost dotkla řízení vozidla: „Optimalizace podmínek ovládání vozidla na základě soukromých lékařských dat řidiče.

Samsung se snaží najít nové příležitosti pro růst již nějaký čas, od tvorby vlastního operačního systému Tizen až po plány na různá nositelná zařízení (wearable devices). Trh s automobily na první pohled vypadá jako vzdálený pro technologickou společnost, ale již vozidla značky Tesla naznačují, že éra elektromobilů bude mazat hranice mezi výrobci automobilů a technologickými giganty.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments