Domů » Bleskovky » WSJ potvrzuje spekulace o levnějším iPhone

WSJ potvrzuje spekulace o levnějším iPhone

O levnější variantě Apple iPhone se spekuluje od představení první generace v roce 2007. Nyní se dá téměř s jistotou říci, že letos se ji opravdu dočkáme. Nově to potvrdil server Wall Street Journal, který tvrdí, že Apple je připravený v září představit dva nové modely. Mělo by se jednat o nový iPhone 5S a levnější iPhone 5C. Apple tím zahájí podzimní smršť nových produktů.

  

WSJ dále informuje, že Hon Hai (mateřská společnost Foxconnu), má začít dodávat oba modely na začátku září, aby byly připravené na oficiální představení 10.9. Ze zprávy není zřejmé, jestli Apple představí oba telefony naráz už 10. září; je možné, že dá dražšímu modelu pár týdnů náskok. iPhone 5S by měl zachovat vzhled poslední generace a přinést několik vylepšení, nově by se měl prodávat i ve zlaté variantě.

Levnější iPhone nabídne čtyřpalcový displej, který známe z iPhone 5 a plastové tělo, které bude dostupné v několika barvách. Hlavní otázkou levnějšího modelu zůstává cena, spekulace se pohybují ve velmi širokém pásmu, ale analytici nejčastěji odhadují částku 399 – 449 dolarů (8 – 9 tisíc korun bez DPH).

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).